Rośnie rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce

Z raportu „Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2014. Prognozy rozwoju na lata 2014-2018″ firmy badawczej PMR wynika, że w 2013 r. wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej wzrosła o 4,6 proc. rok do roku i wyniosła 35,4 mld zł.Według PMR rynek prywatnej opieki zdrowotnej będzie dynamicznie się rozwijał i osiągnie w 2016 r. wartość 40 mld zł. Oznacza to, iż będzie on rósł o prawie 6 proc. rocznie.

W raporcie czytamy, iż dynamika rynku będzie wzrastać w kolejnych latach „w związku ze stopniową poprawą ogólnej sytuacji ekonomicznej w Polsce. Na rok 2014 przewidywany jest wzrost PKB o około 3,4 proc. przy jednoczesnej poprawie na rynku pracy. Dlatego w roku 2014 rynek znów będzie rozwijał się nieco bardziej dynamicznie niż w dwóch poprzednich latach i ten trend zostanie utrzymany do roku 2018″.

Z kolei rynek ubezpieczeń zdrowotnych „nie jest obecnie dynamizowany przez żadne istotne czynniki, poza czynnikami makroekonomicznymi, i w najbliższych 2-3 latach nie nastąpi znaczne ożywienia rynku w tym segmencie, które byłoby uwarunkowane na przykład zmianami legislacyjnymi. Dopóki rynek ubezpieczeń nie nasyci się, czynniki makroekonomiczne będą miały na niego największy wpływ. Korzystne przewidywania dla poziomu bezrobocia, płac i PKB w latach 2014-2018 będą wpływały najmocniej na rynek ubezpieczeń zdrowotnych do roku 2015. W latach 2016-2018, większe nasycenie rynku ubezpieczeń zdrowotnych spowoduje zahamowanie dynamiki jego wzrostu” – czytamy w raporcie.


autor/ źródło: PMR Research


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NRL: stanowiska ws. projektów rozporządzeń


Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podjęło w piątek (10 lipca) sześć stanowisk, m.in. w sprawie poprawek zgłoszonych przez Ministerstwo…Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej…

Minister zapowiada projekt likwidacji NFZ najwcześniej…

Śledczy tropią przypadki nielegalnego handlu długami…

Definicja "sfałszowanego produktu leczniczego" znajdzie…

Arłukowicz o pakiecie kolejkowym: chcemy zapewnić…

NFZ podsumował refundację za 4 miesiące 2014 r.

Polscy pacjenci onkologiczni wciąż mają mniejsze…

Arłukowicz sobie, NFZ sobie

Praca obciążona stresem sprzyja cukrzycy