Rodzice żądają 1 mln zł zadośćuczynienia za pozostawienie igły w sercu dziecka

Blisko pół roku rodzice 3-letniego Dawida z Zamojszczyzny nie wiedzieli, że w jego sercu tkwi igła chirurgiczna. Obecnie żądają od szpitala milionowej rekompensaty.Dobę po porodzie lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu stwierdzili u chłopca wrodzoną wadę serca. Dziecko trafiło na oddział intensywnej terapii, a po dwóch tygodniach do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. 4 kwietnia 2011 r. przeszło tam pierwszą operację - informuje Dziennik Wschodni. 

Następnie okazało się, że konieczny jest kolejny zabieg.Ten okazał się dla chłopca fatalny. Lekarze zostawili w jego sercu igłę chirurgiczną. W konsekwencji doszło do poważnych komplikacji. Chłopiec walczył z sepsą i gronkowcem. Rodzice podejrzewają, że przyczyną trzeciej operacji była właśnie zaszyta igła. Obecnie dziecko nie chodzi, nie mówi, jest karmione sondą. Wymaga kosztownej rehabilitacji. Miesięcznie to koszt ok. 2 tys. zł.

Kwota, której rodzice domagają się od szpitala, wstępnie została oszacowana na ponad 1 mln zł. Warszawska lecznica przyznaje, że po drugiej operacji stwierdzono mały cień, który mógł odpowiadać pozostawionej igle. Twierdzi jednak, że nie ma dowodów, że zakażenie szpitalne, nawet, jeśli wystąpiło, było przyczyną obecnych problemów zdrowotnych chłopca.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl 


autor/ źródło: Dziennik Wschodni


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Otyłość i nadwaga najpoważniejszymi problemami zdrowotnymi w Polsce. Polacy popierają opodatkowanie niezdrowej żywności


Trwają prace nad ustawą o zdrowiu publicznym, która ma określić priorytety służby zdrowia w Polsce. W badaniu prowadzonym przez Fundację…Kędzierzyn-Koźle: szpital włącza w swoje struktury…

Jest porozumienie lekarzy z ministrem zdrowia.

Jak duże jest bezrobocie w branży medycznej?

Po konwencji antyprzemocowej czas na ustawę o in…

Sztuczna inteligencja dopasuje skuteczny lek i jego…

MZ odpowiada NRL nt. regulacji zrównujących czas…

Redakcja

Obowiązkiem lekarzy jest informowanie o metodach leczenia, aptekarzy - o lekach

Prawo farmaceutyczne zakazuje publicznej reklamy leków Rx. Jedyny wyjątek ustanawia w odniesieniu do szczepień ochronnych objętych komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego. W tym kontekście pojawił się pogląd, że szczepionki można reklamować…
S.Molęda, portalemedyczne.pl
Prawo i zarządzanie

Lekarka zwolniona; powód - za mało zlecanych badań

RPP poleca publikację o niewydolności serca