Prywatne uczelnie wykształcą lekarzy

Szkoły prywatne próbują złamać monopol publicznych uniwersytetów medycznych - informuje "Puls Biznesu".Od tego roku o kandydatów po raz pierwszy powalczą prywatne uczelnie. Jesienią ruszy kierunek lekarski na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. W przyszłym roku kształcenie lekarzy rozpocznie warszawska Uczelnia Łazarskiego, która w połowie marca otrzymała zielone światło z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jej strategicznym partnerem będzie Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie. W kolejce ustawiły się też dwie inne prywatne uczelnie.

Prof. Dariusz Kosior, dziekan wydziału lekarskiego Uczelni Łazarskiego, nie podaje dokładnej kwoty, którą studenci będą płacić za edukacyjną usługę, ma ona jednak znaleźć się w przedziale obecnych cen rynkowych, czyli 28-40 tys. złotych za rok nauki. 40 tys. złotych będzie kosztować rok nauki na krakowskiej prywatnej akademii.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Katowice: prokuratura stawia zarzuty w sprawie szpitala EuroMedic


Zarzuty dotyczące składania nierzetelnych oświadczeń przy zawieraniu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia przedstawiła prokuratura właścicielom…OZZPiP szykuje się do sporów zbiorowych i ewentualnie…

Skrócenie kolejek oznacza naruszenie czyichś interesów

Gdańsk: pielęgniarki chcą przeprosin za sugestie…

Redakcja

Uchwały podjęte podczas XII Krajowego Zjazdu Lekarzy

Samorząd lekarski zamierza także kontynuować działania na rzecz stworzenia korzystniejszych regulacji podatkowych, w szczególności wprowadzenia zerowej stawki VAT na usługi zdrowotne, a także umożliwienia uznania za koszty uzyskania przychodu wszelkich…
Naczelna Izba Lekarska
Prawo i zarządzanie

Ratownicy - kierowcy muszą przejść drogie kursy…

Rośnie liczba zakażeń wirusem kleszczowego zapalenia…

Kolegium Lekarzy Rodzinnych wzywa lekarzy do niepodpisywania…

Nowoczesne leki dla cukrzyków wciąż poza listą…

Wykaz nielegalnych substancji psychoaktywnych będzie…