Projekt rozporządzenia ws. czasu oczekiwania na świadczenia

Resort zdrowia przekazał do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia ministra zdrowia ws. sposobu i kryteriów ustalania dopuszczalnego czasu oczekiwania na wybrane świadczenia opieki zdrowotnej.


Projekt rozporządzenia dotyczy ogółu świadczeń należących do leczenia szpitalnego, świadczeń wysokospecjalistycznych, a ponadto świadczeń, które nie zaliczają sie do tej kategorii, ale zostały wymienione w rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie wykazu świadczeń wymagających uprzedniej zgody dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ.

Uwagi w ramach konsultacji publicznych do projektu można zgłaszać w terminie 30 dni od otrzymania pisma datowanego na 5 sierpnia 2015 r.

Więcej: www.legislacja.rcl.gov.pl


autor/ źródło: MZ


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nowe otwarcie w insulinoterapii?


Nowe opcje terapeutyczne mogą już wkrótce zdetronizować analogi długo działających insulin. Na kongresie Amerykańskiego Towarzystwa…Polscy naukowcy opracowali test do wykrywania lekooporności…

Wójcik-Klikiewicz odwołana z powodu "braku dostępu…

Rząd o zmianach w prawie farmaceutycznym

Wskaźnik onkologiczny zdecyduje o dodatkowych środkach…

Elektroniczne Repozytorium Danych Medycznych (ERDM)

MZ w sprawie finansowania POZ

Zwiększa się przeżywalność chorych na nowotwory…

Od stycznia lekarze będą mogli wystawiać e-zwolnienia

Redakcja

GIF wspiera rozwój farmacji szpitalnej

Nadal bowiem uczestnictwo farmaceutów przy podejmowaniu kluczowych decyzji terapeutycznych jest rzadkością w polskich szpitalach. Problemem jest również brak nowoczesnego wyposażenia w aptekach szpitalnych. Dobra współpraca farmaceutów…
GIF
Farmacja