Prezydium NRL powołało zespół ekspertów ds. homeopatii

Prezydium NRL powołało zespół ds. oceny aktualnych dowodów naukowych dotyczących działania produktów homeopatycznych oraz wskazówek dotyczących ich stosowania.ak poinformowała Naczelna Izba Lekarska, w piątek (25 kwietnia) został powołany zespół ds. oceny aktualnych dowodów naukowych dotyczących działania produktów homeopatycznych.

W jego skład weszli profesorowie-specjaliści w dzidzinach farmakologii, chorób wewnętrznych, zdrowia publicznego, onkologii klinicznej.

Więcej: www.nil.org.pl

W środowisku lekarskim dyskusja o homeopatii rozgorzała w związku z otwarciem na Śląskim Uniwersytecie Medycznym studiów podyplomowych na kierunku: homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wystosował w tej sprawie pisma do prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz do prof. Przemysława Jałowieckiego, rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.


autor/ źródło: NRL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił wyroki w sprawie tzw. protestu pieczątkowego


Sąd podjął decyzję w sprawie podmiotów leczniczych, które na receptach przybijały pieczątki: „Refundacja leku do decyzji NFZ”.NFZ: proponowane zmiany w zasadach zawierania i realizacji…

Po godz. 18 przychodnia nie przyjmie pacjenta?

List Unii Uzdrowisk Polskich do prezesa NFZ

Katowice: prokuratura stawia zarzuty w sprawie szpitala…

NFZ zapłacił pacjentom 6,6 mln zł za operacje usuwania…

Okuliści zdecydowanie przeciwni skierowaniom

Borelioza - jest się czego obawiać, to już nie…

Blokowanie dostępu do lekarzy, sposobem na skrócenie…

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna kształcenie…