Prezydium NRL powołało zespół ekspertów ds. homeopatii

Prezydium NRL powołało zespół ds. oceny aktualnych dowodów naukowych dotyczących działania produktów homeopatycznych oraz wskazówek dotyczących ich stosowania.ak poinformowała Naczelna Izba Lekarska, w piątek (25 kwietnia) został powołany zespół ds. oceny aktualnych dowodów naukowych dotyczących działania produktów homeopatycznych.

W jego skład weszli profesorowie-specjaliści w dzidzinach farmakologii, chorób wewnętrznych, zdrowia publicznego, onkologii klinicznej.

Więcej: www.nil.org.pl

W środowisku lekarskim dyskusja o homeopatii rozgorzała w związku z otwarciem na Śląskim Uniwersytecie Medycznym studiów podyplomowych na kierunku: homeopatia w medycynie niekonwencjonalnej i farmacji.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wystosował w tej sprawie pisma do prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz do prof. Przemysława Jałowieckiego, rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.


autor/ źródło: NRL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Leki kontra upały: uwaga, mogą działać inaczej


Niektóre powszechnie stosowane leki podczas upałów mogą spowodować nieoczekiwane reakcje organizmu - podaje konsultant krajowy w dziedzinie…Mikrosonda zamiast biopsji w diagnostyce nowotworów.…

Resort finansów: lekarzu, musisz ujawnić ile zarabiasz

Redakcja

NFZ ws. warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych w POZ

Ogłasza się w załączniku do niniejszego zarządzenia jednolity tekst zarządzenia Nr 69/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń…
NFZ
NFZ

Wiosną szpitale restrukturyzują się na potęgę

Połowa Polaków z zawałem serca wzywa pomoc po ponad…

Lubuskie: 30 proc. pacjentów niepotrzebnie zapisuje…

Prof. Jacek Jassem ws. tzw. pakietu kolejkowego MZ

Przełom w leczeniu raka skóry. Chorym pomóc może…

8-10 proc. zawałów kończy się zgonem, 20 lat temu…