Premier zapowiada wsparcie finansowe nie tylko dla instytutów, ale także dla szpitali klinicznych

Wsparcie finansowe otrzymają nie tylko znajdujące się w trudnej sytuacji instytuty medyczne, ale też wykonujące procedury wysokospecjalistyczne szpitale kliniczne - poinformowała we wtorek, po posiedzeniu rządu w Łodzi, premier Ewa Kopacz.Premier przypomniała, że nieoprocentowaną pożyczkę otrzymają cztery placówki - Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz Instytut Matki i Dziecka w Warszawie i Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu.

Oprócz tego, jak powiedziała Kopacz, wsparcie w postaci wyższej wyceny świadczeń wysokospecjalistycznych otrzymają znajdujące się w trudnej sytuacji szpitale kliniczne, które zajmują się leczeniem najciężej chorych. Zaznaczyła, że procedury te zostaną jeszcze raz oszacowane w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i ich wycena będzie zdecydowanie wyższa.

REKLAMA

  

- To znaczy, że ich kontrakty wzrosną średnio od 2 do 6 proc. w zależności od tego, ile procedur wysokospecjalistycznych szpital wykonuje - wskazała szefowa rządu.

W poniedziałek Ewa Kopacz wyjaśniała, że 5-letnie pożyczki dla Centrum Zdrowia Matki Polki i Centrum Zdrowia Dziecka będą na poziomie 100 mln zł, dla każdego instytutu. Kolejne ich transze miałyby być uzależnione od realizowania przez placówki programu restrukturyzacyjnego.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Przy udziale polskich badaczy odkryto nowe podtypy nowotworów


Międzynarodowy zespół naukowców przy udziale polskich badaczy odkrył nowe podtypy nowotworów głowy i szyi. Odkrycie pozwoli opracować…Kolejny narodowy program zwalczania raka w tym półroczu…

Co zmieni się w pracy lekarzy rodzinnych w przyszłym…

Jak szybko diagnoza nowotworu?

Sejm za coroczną waloryzacją świadczeń pielęgnacyjnych

Dostęp do dokumentacji medycznej nie dla konsultanta…

Ocena Prezesa NRA sposobu przekazywania odmów realizacji

Choroby serca wciąż najgroźniejszym zabójcą Polaków.…

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek NRL ws.…

Redakcja

Klastry – szansa dla szpitali

Pojęciem klastra określa się przestrzenne zorganizowanie podmiotów, wzajemnie ze sobą powiązanych, wyspecjalizowanych w określonych dziedzinach, które w rezultacie tworzą pewną całość – sieć funkcjonalnie zbliżonych, wzajemnie komplementarnych…
Służba Zdrowia/Medexpress.pl
Prawo i zarządzanie