PPOZ ws. rozporządzenia dot. trzech wzorów deklaracji

Walne Zgromadzenie Delegatów PPOZ sprzeciwia się formie wprowadzenia w życie przez ministra zdrowia nowego wzoru deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej - bez jakiegokolwiek vacatio legis.Jest to niezgodne z zasadami poprawnej legislacji i podważa zaufanie obywateli do organów państwa - podkreśla PPOZ

Minister zdrowia 13 czerwca podpisał nowe rozporządzenie wprowadzające w miejsce jednego druku deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej trzy, odrębne druki, co już w przeszłości było stosowane w POZ i się nie sprawdziło.

Rozporządzenie weszło w życie w niedzielę  (15 czerwca ).

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia w oficjalnym stanowisku wyraziło swój sprzeciw wobec formy w jakiej minister zdrowia wprowadza w życie nowe rozporządzenie.

Walny Zjazd stwierdza przy tym, że nie było i nadal nie ma żadnych przesłanek dla wprowadzenia trzech druków wyboru zamiast jednego. Blisko 90 proc. obywateli dokonuje bowiem wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej u jednego świadczeniodawcy. Wprowadzanie w tej sytuacji trzech druków wyboru w miejsce jednego jest zwykłym marnotrawstwem papieru, czasu i środków przeznaczonych na leczenie pacjentów. Stanowi przejaw niepotrzebnej biurokracji. Argument ten został przez PPOZ przedstawiony ministrowi, który jednak całkowicie go zignorował.


autor/ źródło: PPOZ


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Polki umierają z powodu raka płuc


U Polek rak płuc jest pierwszą nowotworową przyczyną zgonów. Jeszcze cztery lata temu był to rak piersi. W paleniu papierosów doganiają…Rośnie światowa konsumpcja ryb. Portugalczycy zjadają…

Czy pielęgniarki z DPS-ów też dostaną podwyżki?

Nowe zarządzenie NFZ w sprawie kontroli świadczeniodawców

W każdym powiecie przynajmniej jeden szpital zapowiada…

Bóle krzyża u młodych osób mogą być objawem…

NRL odpowiada resortowi w sprawie "Niebieskiej Karty"

Ministerstwo Zdrowia policzyło zarobki lekarzy

CSIOZ: Internetowe Konto Pacjenta ruszy w 2014 r.

W Łodzi podają dzieciom narkozę na czas transportu…