Petycja Zarządu Krajowego OZZL do ministra Arłukowicza

Zarząd Krajowy OZZL opublikował treść petycji przekazanej 15 maja Ministerstwu Zdrowia. Przypomnijmy, że kilkudziesięciu lekarzy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zorganizowało w czwartek pikietę, domagając się m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia.


Związkowcy podkreślają w petycji, że protestują przeciwko: ”oszukiwaniu Polaków". Zwracają także uwagę, że "za środki w kwocie 4,2 proc. PKB można zapewnić nieograniczony zakres świadczeń bezpłatnych wszystkim obywatelom bez ograniczeń". Sprzeciwiają się również "traktowaniu służby zdrowia jako elementu gry politycznej i prymitywnej walki propagandowej, zrzucaniu winy za dysfunkcjonalność systemu publicznej opieki zdrowotnej na lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, skłócaniu pacjentów i lekarzy między sobą”. 

OZZL proponuje ”dialog wszystkich sił politycznych, środowisk medycznych i pacjentów, prowadzony z poszanowaniem prawdy”.

Więcej: www.ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NFZ o zmianie kryterium oceny ofert na świadczenia


Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano zarządzenie (nr 60/2014/DDSOZ) z dnia 17 września br. w sprawie określenia…10 najgroźniejszych pasożytów, które czają się…

Medycyna precyzyjna wyleczy większość chorób genetycznych.…

Eksperci: system CPR coraz sprawniejszy, pomyłki…

Więcej pieniędzy na refundację nowych leków -…

Szybka diagnoza i leczenie to zdrowszy mózg u chorych…

Zdaniem eksperta NFZ nie stracił na proteście lekarzy…

Sąd wydał pierwszy wyrok nakazujący NFZ zwrot kosztów…

W sezonie grzewczym zwiększa się liczba dzieci cierpiących…

Turystyka medyczna - to będzie polski hit?