Petycja Zarządu Krajowego OZZL do ministra Arłukowicza

Zarząd Krajowy OZZL opublikował treść petycji przekazanej 15 maja Ministerstwu Zdrowia. Przypomnijmy, że kilkudziesięciu lekarzy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zorganizowało w czwartek pikietę, domagając się m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia.


Związkowcy podkreślają w petycji, że protestują przeciwko: ”oszukiwaniu Polaków". Zwracają także uwagę, że "za środki w kwocie 4,2 proc. PKB można zapewnić nieograniczony zakres świadczeń bezpłatnych wszystkim obywatelom bez ograniczeń". Sprzeciwiają się również "traktowaniu służby zdrowia jako elementu gry politycznej i prymitywnej walki propagandowej, zrzucaniu winy za dysfunkcjonalność systemu publicznej opieki zdrowotnej na lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, skłócaniu pacjentów i lekarzy między sobą”. 

OZZL proponuje ”dialog wszystkich sił politycznych, środowisk medycznych i pacjentów, prowadzony z poszanowaniem prawdy”.

Więcej: www.ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zmodyfikowany wirus HIV w leczeniu białaczki. Kontrowersyjna terapia


Pacjentem, u którego zastosowano budzącą kontrowersje terapię, jest 30-letni Amerykanin. U mężczyzny zdiagnozowano w 2012 r. ostrą białaczkę…Minister zdrowia zapowiada utrzymanie Narodowego Programu…

Czarne chmury nad konsultantami krajowymi i wojewódzkimi

PPOZ ostrzega: pracę straci około 3 tys. lekarzy!

NFZ wyśle komorników do 110 tys. pacjentów

Polscy pacjenci niewiele wiedzą o chorobach nowotworowych

Lekarze płacą kary w związku z wystawianiem recept.…

Jak lekarze mogą bronić się przed krzywdzącymi…

Redakcja

Aptekarz też lekarz, czyli nowe trendy w systemie ochrony zdrowia

To ma być jeden z wiodących trendów przyszłości ochrony zdrowia. Farmaceuci mogą z powodzeniem wziąć na siebie część kompetencji lekarzy POZ. W dolegliwościach nie wymagających specjalistycznych badań farmaceuta może doradzić właściwą terapię,…
W. Laskowski, Medexpres.pl
Farmacja

Nowa lista leków refundowanych. Jakie zmiany?