Petycja Zarządu Krajowego OZZL do ministra Arłukowicza

Zarząd Krajowy OZZL opublikował treść petycji przekazanej 15 maja Ministerstwu Zdrowia. Przypomnijmy, że kilkudziesięciu lekarzy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zorganizowało w czwartek pikietę, domagając się m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia.


Związkowcy podkreślają w petycji, że protestują przeciwko: ”oszukiwaniu Polaków". Zwracają także uwagę, że "za środki w kwocie 4,2 proc. PKB można zapewnić nieograniczony zakres świadczeń bezpłatnych wszystkim obywatelom bez ograniczeń". Sprzeciwiają się również "traktowaniu służby zdrowia jako elementu gry politycznej i prymitywnej walki propagandowej, zrzucaniu winy za dysfunkcjonalność systemu publicznej opieki zdrowotnej na lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, skłócaniu pacjentów i lekarzy między sobą”. 

OZZL proponuje ”dialog wszystkich sił politycznych, środowisk medycznych i pacjentów, prowadzony z poszanowaniem prawdy”.

Więcej: www.ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Cezary Cieślukowski nowym wiceministrem zdrowia


Ewa Kopacz powołała na stanowisko wiceministra zdrowia Cezarego Cieślukowskiego, dotychczasowego prezesa Parku Naukowo-Technologicznego,…Kujawsko-Pomorskie: Aleksander Goch konsultantem wojewódzkim…

Co trzeci mężczyzna przegrywa walkę z rakiem prostaty

Redakcja

Śląskie: czy kontrolerzy NFZ udawali, że sprawdzają EuroMedic?

Urzędniczka, która była wówczas w szpitalu, opisała to w notatce. W końcowym dokumencie kontroli nie było jednak o tym już mowy. Urzędniczka powiedziała agentom CBA, że "zmieniła zdanie po konsultacji" z kierownictwem działu kontroli - informuje…
Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
Prasa

NRL doradza lekarzom - formy zatrudnienia i dyżury…

Pacjenci z chorobą Parkinsona apelują do MZ o dostępność…

NIL ws. bezprawnego zbierania środków na biuletyny…

Arłukowicz oburzony słowami krajowego konsultanta…

Ustawa o transgranicznej opiece zdrowotnej już w…

KIDL: przygotowania do Zjazdu Diagnostów Laboratoryjnych