Pakiet onkologiczny dobrze działa w przychodniach

Pakiet onkologiczny dobrze działa jedynie w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej - oceniają lekarzy i przedstawicieli Federacji Porozumienie Zielonogórskie.


Były obawy, że lekarze rodzinni będą wszystkich kierować na badania diagnostyczne, a tak się nie stało. Większość podchodzi do tego racjonalnie - ocenia Express Bydgoski.

Zdaniem lekarzy oraz przedstawicieli ich pracodawców, dobrze funkcjonują jedynie przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. Zielone karty diagnostyki i leczenia onkologicznego są wydawane.
W POZ-ach poprawiono błędy systemu informatycznego - uważa Wojciech Pacholicki, wiceprezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Więcej: express.bydgoski.pl


autor/ źródło: express.bydgoski.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Sejm uchwalił nowelę o zmianach w POZ


Posłowie przyjęli dzisiaj (21 marca) nowelę umożliwiającą otwieranie młodym pediatrom i internistom praktyk podstawowej opieki zdrowotnej…Jak rozliczyć w AOS pacjenta bez karty DiLO?

Senat poparł tzw. pakiet kolejkowy; ustawy trafią…

Prezydium NRL podjęło cztery stanowiska

Witamina D zwiększa czas przeżycia u pacjentów…

Dlaczego aptekarze niechętnie zamieniają leki i…

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji…

Raka jajnika nawet w zaawansowanym stadium można…

Redakcja

Oświadczenie Falck Medycyna po karambolu w Kowiesach

Zarząd Falck Medycyna sp. z o.o. nie podjął się oceny faktów, pozostawiając jej dokonanie właściwym i kompetentnym organom oraz służbom. "Pozostajemy jednak w przeświadczeniu, że dyskusja w środowisku medycznym na temat medycznych działań…
Dzinnik Bałtycki
Prasa

Szpitale muszą podjąć decyzję, czy wchodzą w…