Pacjenci pytają o dalsze losy rządowego programu leczenia niepłodności

Kliniki leczenia niepłodności otrzymują liczne pytania, czy rządowy program w tym zakresie zostanie utrzymany. Pacjenci chcą jak najszybciej poddać się procedurom.Jak informuje Gazeta Wyborcza, rządowy program leczenia niepłodności rozpoczął się w 2013 r. i ma trwać do czerwca 2016 r. Istnieją jednak obawy, że PiS może z niego zrezygnować, choć minister zdrowia Marian Zembala zdążył przed ustąpieniem ze stanowiska przedłużyć go swoim podpisem na lata 2016-2019.

Gazeta przypomina, że nowy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, mówił dwa lata temu w jednym z wywiadów, iż "państwo nie powinno finansować z publicznych pieniędzy rzeczy, wobec których liczni obywatele wyrażają sprzeciw natury etycznej".

W klinikach na Pomorzu środki na realizację obecnego programu zostały już wyczerpane, w związku z tym zamknięto kwalifikacje pacjentów. Ci, dla których zabrakło miejsc, pytają o kontynuację programu, ale na razie kliniki nie są w stanie niczego im zagwarantować.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Czeka nas rewolucja w leczeniu niedosłuchu i głuchoty


Przyszłość leczenia wad słuchu i głuchoty to nieinwazyjne metody, oparte na zastosowaniu komórek macierzystych - uważa prof. Witold Szyfter…Fundusz skontrolował prawie 400 aptek

Kto wypisuje receptę? Lekarz czy ministerstwo?

NFZ o kontrolach ordynacji lekarskiej w I kwartale…

Opłata za udostępnienie dokumentacji medycznej po…

Redakcja

W związku z nowelizacją Kodeksu karnego personel medyczny ma nowe obowiązki. Jakie?

Komunikat wydany 7 kwietnia br. przypomina, że osoba wykonująca zawód medyczny, która podejrzewa, że jej pacjent może być ofiarą przemocy seksualnej lub przemocy w rodzinie, ma nie tylko obowiązek udzielenia pomocy medycznej, lecz także podjęcia…
mz.gov.pl
Ministerstwo Zdrowia

Nutrigenetyka może znacznie ograniczyć występowanie…

Łódź: nie czekają do 2015 r. - już znieśli limity…

18-latkowie nie mają wiedzy dot. chorób przenoszonymi…

Resort zdrowia nie podjął jeszcze decyzji co do…