Pacjenci pytają o dalsze losy rządowego programu leczenia niepłodności

Kliniki leczenia niepłodności otrzymują liczne pytania, czy rządowy program w tym zakresie zostanie utrzymany. Pacjenci chcą jak najszybciej poddać się procedurom.Jak informuje Gazeta Wyborcza, rządowy program leczenia niepłodności rozpoczął się w 2013 r. i ma trwać do czerwca 2016 r. Istnieją jednak obawy, że PiS może z niego zrezygnować, choć minister zdrowia Marian Zembala zdążył przed ustąpieniem ze stanowiska przedłużyć go swoim podpisem na lata 2016-2019.

Gazeta przypomina, że nowy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, mówił dwa lata temu w jednym z wywiadów, iż "państwo nie powinno finansować z publicznych pieniędzy rzeczy, wobec których liczni obywatele wyrażają sprzeciw natury etycznej".

W klinikach na Pomorzu środki na realizację obecnego programu zostały już wyczerpane, w związku z tym zamknięto kwalifikacje pacjentów. Ci, dla których zabrakło miejsc, pytają o kontynuację programu, ale na razie kliniki nie są w stanie niczego im zagwarantować.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
RzPP otrzymał ok. 300 sygnałów o ograniczonym dostępie do świadczeń


Do Biura Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęło ok. 300 sygnałów o ograniczonym dostępie do świadczeń zdrowotnych w związku z działaniami…Polacy nadal mają utrudniony dostęp do nowoczesnego…

PPOZ tłumaczy co dokładnie wynegocjowało z ministerstwem

Redakcja

NRL poparła projekt rozporządzenia w sprawie map potrzeb zdrowotnych

Jednocześnie, w ramach konsultacji społecznych, prezydium NRL zgłosiło kilka uwag do przedstawionego projektu rozporządzenia ws. map potrzeb zdrowotnych. Postuluje m.in. żeby w zakresach map potrzeb zdrowotnych uwzględnić dane dotyczące wskaźnika migracji…
NIL
Artykuł

Polacy wydają miliardy na prywatnych lekarzy

Arłukowicz po spotkaniu z premier Kopacz: ustępstw…

Zdrowe mieszkanie – moda, intuicja czy świadomy…

Częstochowa: uczniowie z nadwagą i otyłością…

WHO: przerażająca epidemia Eboli w Afryce Zachodniej

Jak duże jest bezrobocie w branży medycznej?