Pacjenci pytają o dalsze losy rządowego programu leczenia niepłodności

Kliniki leczenia niepłodności otrzymują liczne pytania, czy rządowy program w tym zakresie zostanie utrzymany. Pacjenci chcą jak najszybciej poddać się procedurom.Jak informuje Gazeta Wyborcza, rządowy program leczenia niepłodności rozpoczął się w 2013 r. i ma trwać do czerwca 2016 r. Istnieją jednak obawy, że PiS może z niego zrezygnować, choć minister zdrowia Marian Zembala zdążył przed ustąpieniem ze stanowiska przedłużyć go swoim podpisem na lata 2016-2019.

Gazeta przypomina, że nowy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, mówił dwa lata temu w jednym z wywiadów, iż "państwo nie powinno finansować z publicznych pieniędzy rzeczy, wobec których liczni obywatele wyrażają sprzeciw natury etycznej".

W klinikach na Pomorzu środki na realizację obecnego programu zostały już wyczerpane, w związku z tym zamknięto kwalifikacje pacjentów. Ci, dla których zabrakło miejsc, pytają o kontynuację programu, ale na razie kliniki nie są w stanie niczego im zagwarantować.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Skąd pieniądze na dodatkową diagnostykę w POZ?


Lekarze rodzinni będą mieli prawo do kierowania pacjentów na większą liczbę badań. Jest jednak jeden warunek powodzenia tej zmiany: Ministerstwo…Problemy ze wzrokiem dotyczą nawet 25 proc. dzieci.…

Farmaceuci zbulwersowani pomysłem karania za brak…

Redakcja

List otwarty PPOZ do premiera

Według lekarzy rodzinnych obecna sytuacja w ochronie zdrowia jest coraz bardziej napięta, czego przykładem jest protest lekarzy OZZL, wystąpienia prezesa NRL oraz sprzeciw samego środowiska specjalistów onkologów i lekarzy rodzinnych, ale i pacjentów.…
PPOZ/medexpress.pl
Prasa

Mastektomia na koszt państwa, ale tylko na papierze

Zarządzenie ws. zmiany określania warunków umów…

Tak powstawał tytanowy implant z drukarki 3D, wszczepiony…

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna kształcenie…

Kto ma wskazać placówkę po odmowie świadczenia?

Jak przywrócić pacjenta na listę oczekujących?