Pacjenci pytają o dalsze losy rządowego programu leczenia niepłodności

Kliniki leczenia niepłodności otrzymują liczne pytania, czy rządowy program w tym zakresie zostanie utrzymany. Pacjenci chcą jak najszybciej poddać się procedurom.Jak informuje Gazeta Wyborcza, rządowy program leczenia niepłodności rozpoczął się w 2013 r. i ma trwać do czerwca 2016 r. Istnieją jednak obawy, że PiS może z niego zrezygnować, choć minister zdrowia Marian Zembala zdążył przed ustąpieniem ze stanowiska przedłużyć go swoim podpisem na lata 2016-2019.

Gazeta przypomina, że nowy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, mówił dwa lata temu w jednym z wywiadów, iż "państwo nie powinno finansować z publicznych pieniędzy rzeczy, wobec których liczni obywatele wyrażają sprzeciw natury etycznej".

W klinikach na Pomorzu środki na realizację obecnego programu zostały już wyczerpane, w związku z tym zamknięto kwalifikacje pacjentów. Ci, dla których zabrakło miejsc, pytają o kontynuację programu, ale na razie kliniki nie są w stanie niczego im zagwarantować.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Konferencja Naukowa Kardiologia Prewencyjna 2015


W dniach 20-21 listopada 2015 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się Konferencja Naukowa „Kardiologia Prewencyjna 2015 –…Nowa lista leków refundowanych. Skorzystają chorzy…

Każdego roku 150 tys. Polaków dowiaduje się, że…

KRDL apeluje o zakończenie prac legislacyjnych ws.…

Lekarze w sondażu o agresji pacjentów: jest coraz…

Konstanty Radziwiłł przyznaje: kompetencje lekarzy…

Sukces w regeneracji rdzenia ma swoją długą historię

Bóle krzyża u młodych osób mogą być objawem…

Wiosną szpitale restrukturyzują się na potęgę

Porozumienie z pielęgniarkami i położnymi możliwe…