Pacjenci chwalą Ministerstwo. Za co?

Chodzi o dopłaty za leki wspomagające stosowane po chemioterapii, za które pacjenci przez dwa miesiące musieli więcej płacić. Ministerstwo obiecywało, że od września wróci stara niższa dopłata dla pacjentów. Słowo zostało dotrzymane.


Od września za terapię z zastosowaniem leków powodujących wzrost kolonii granulocytów znów będzie obowiązywać nieznaczna dopłata w wysokości 3,20 zł i obejmuje ona wszystkie leki z tej grupy: Lonquex, Neulasta, Neupogen, Tevagrastim, Zarzio.

W lipcowej liście leków refundowanych pojawiła się propozycja zmiany limitu, co spowodowało, że leki wspomagające, przy chemioterapii o wysokim stopniu toksyczności, były o wiele droższe. Wzrost dopłaty wynosi 54,86 zł i 122,8 zł dla leków Lonquex i Neulasta.

To oburzyło pacjentów i onkologów. Ale Ministerstwo obiecywało, że wróci do niższej odpłatności i słowa dotrzymało.


autor/ źródło: Alicja Dusza ?Medexpress.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Odmowa szczepień oznacza ryzyko powrotu chorób zakaźnych. Już za kilka lat najprostsze infekcje mogą prowadzić do śmierci


Tylko w tym roku z powodu chorób zakaźnych zmarło ponad 12 mln ludzi. Choć o wielu groźnych chorobach świat zdążył już zapomnieć,…W Rzeszowie tylko 13 osób na liście przyjętych…

Ustawa o zdrowiu publicznym: jak sfinansować profilaktykę…

Czy można zniszczyć oryginał dokumentacji medycznej?

Młodzi lekarze powinni mieć swobodę wyboru specjalizacji

Elektroniczne Repozytorium Danych Medycznych (ERDM)

1/3 lekarzy POZ może odrzucić pakiet onkologiczny

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej…

Co powstrzymuje proces starzenia się mózgu

Zespół pęcherza nadreaktywnego - choroba 3 milionów…