Pacjenci chwalą Ministerstwo. Za co?

Chodzi o dopłaty za leki wspomagające stosowane po chemioterapii, za które pacjenci przez dwa miesiące musieli więcej płacić. Ministerstwo obiecywało, że od września wróci stara niższa dopłata dla pacjentów. Słowo zostało dotrzymane.


Od września za terapię z zastosowaniem leków powodujących wzrost kolonii granulocytów znów będzie obowiązywać nieznaczna dopłata w wysokości 3,20 zł i obejmuje ona wszystkie leki z tej grupy: Lonquex, Neulasta, Neupogen, Tevagrastim, Zarzio.

W lipcowej liście leków refundowanych pojawiła się propozycja zmiany limitu, co spowodowało, że leki wspomagające, przy chemioterapii o wysokim stopniu toksyczności, były o wiele droższe. Wzrost dopłaty wynosi 54,86 zł i 122,8 zł dla leków Lonquex i Neulasta.

To oburzyło pacjentów i onkologów. Ale Ministerstwo obiecywało, że wróci do niższej odpłatności i słowa dotrzymało.


autor/ źródło: Alicja Dusza ?Medexpress.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Glutaminian sodu zwiększa ryzyko nadwagi


Według naukowców stopnień przetworzenia żywności jest odwrotnie proporcjonalny do pobudzanego uczucia sytości. Produkty rafinowane są…Ekstrakt z ziemniaka pomoże walczyć z otyłością?

Za wcześnie na ocenę, jak funkcjonuje ustawa transgraniczna

Czy szpitale mogą pobierać opłatę sanatoryjną…

MF ws. kas fiskalnych m.in. w gabinetach lekarskich

Eksperci: reforma kolejkowa wymaga miliardowych nakładów

Koniec nielegalnych zabiegów medycyny estetycznej

Izba aptekarska proponuje kary za nielegalny eksport…

Redakcja

Znachorzy i uzdrowiciele działają zgodnie z prawem

Jej projekt przygotowali sami fizjoterapeuci. Przewiduje on m.in. powołanie samorządu tej grupy zawodowej, ustanowienie egzaminu państwowego dla niej i określenie zasad odpowiedzialności zawodowej. Bez niej legalnie działa na rynku 80 tys. różnego rodzaju…
Dziennik Gazeta Prawna
Prasa

Maciej Hamankiewicz ponownie prezesem Naczelnej Rady…