OZZL: kontrolerzy NFZ w czasie kontroli recept nie mogą kwestionować rozpoznania klinicznego

Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy opublikowana została opinia prawna w związku z przedstawionym na jednym z portali stanowiskiem, że kontrolujący prawidłowość wystawiania recept podważyli rozpoznanie kliniczne postawione przez lekarza (którego kontrolowali).Wniosek z przedstawionej opinii prawnej jest następujący: kontrolerzy NFZ wykonujący kontrolę prawidłowości wystawiania recept nie mogą kwestionować dokonanego przez lekarza rozpoznania klinicznego.

Wiązałoby się to z wykroczeniem poza zakreślony przez prawodawcę przedmiot kontroli (prawidłowość wystawienia recepty) i dokonaniem merytorycznej oceny rozpoznania klinicznego. Punktem wyjścia dla kontrolera NFZ w przedmiocie prawidłowości wystawienia recepty powinno być założenie, że rozpoznanie kliniczne jest dokonane prawidłowo.

Więcej: www.ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Petycja ginekologów w sprawie badania urodynamicznego


Dwustu ginekologów podpisało się pod petycją do ministra zdrowia w sprawie zniesienia badania urodynamicznego jako warunku refundowania…Realizację recept na leki refundowane można dostosować…

Wytyczne dot. bezpiecznego przetwarzania dokumentacji…

Obserwując internautów wykryją epidemię przed…

Krzywdząca opinia o prywatnych szpitalach

Szpital przyjął o 600 pacjentów za dużo?

OZZL skarży do TK zapis dot. odmowy przyjęcia dziecka…

Ekspert: w reklamach suplementów można obiecać…

Sejm: projektem ws zwrotu kosztów leczenia za granicą…

Co stoi na przeszkodzie, żeby każdy Kowalski sam…