OZZL wskazuje na kodeks etyki - chce ukarania "lekarza Bartosza Arłukowicza"

OZZL poinformowało w wydanym i udostępnionym mediom oświadczeniu, że rozważa "ukaranie lekarza Bartosza Arłukowicza za działania sprzeczne z Kodeksem Etyki Lekarskiej".W oświadczeniu OZZL nawiązuje do niedawnych negocjacji lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego z ministrem zdrowia.

W piśmie przesłanym przez przewodniczącego zarządu krajowego OZZL Krzysztofa Bukiela czytamy: "OZZL z ubolewaniem stwierdza, że minister zdrowia, przekroczył również - jako lekarz - granice wyznaczone przez Kodeks Etyki Lekarskiej, podważając wielokrotnie w swoich publicznych wypowiedziach zaufanie do zawodu lekarza i stwarzając - poprzez swoje działania - zagrożenie dla bezpieczeństwa chorych."

Jak informuje OZZL, "wobec powyższego ZK OZZL na swoim najbliższym posiedzeniu w dniu 16 stycznia br. zdecyduje czy skieruje do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Izby Lekarskiej w Szczecinie odpowiedni wniosek o ukaranie lekarza Bartosza Arłukowicza za działania sprzeczne z Kodeksem Etyki Lekarskiej".

ZK OZZL podejmie również decyzję w sprawie strajku albo innej akcji protestacyjnej aby doprowadzić do wprowadzenia takich rozwiązań, które umożliwiałyby pacjentom korzystanie z pomocy lekarskiej o odpowiedniej jakości, a lekarzom zapewniałyby bezpieczne warunki pracy.

Więcej: www.ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
MZ konsultuje projekt rozporządzenia o centrach urazowych dla dzieci


Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano do konsultacji projekt rozporządzenia ministra zdrowia ws. centrum urazowego dla dzieci.Koszty cukrzycy są coraz wyższe. Najdroższe jest…

Ryzyko raka piersi można zmniejszyć poprzez redukcję…

Projekt zmian na listach leków refundowanych - od…

WHO: obserwujemy powrót cholery

Krytyczny głos samorząówu w sprawie ustawy dekomercjalizacyjnej…

Warszawa: w WIM działa pierwszy w Polsce system analiz…

Sejm za coroczną waloryzacją świadczeń pielęgnacyjnych

Kolegium Lekarzy Rodzinnych: pielęgniarki nie powinny…

Porozumienie Zielonogórskie popiera protest pielęgniarek