OZZL o zarobkach lekarzy: "kłamliwa propaganda" MZ

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skomentował zestawienie przeciętnych wynagrodzeń lekarzy zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w publicznych szpitalach, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia.OZZL dowodzi, że MZ posługuje się ”kłamliwą propagandą”. Zauważa, że obowiązującą tezą głoszoną szczególnie przez pierwszego zastępcę ministra, ekonomistę, jest, że lekarze zarabiają b. dużo i ich za wysokie pensje są głównym czynnikiem powodującym trudności finansowe szpitali.

Tymczasem podane przez MZ zestawienie pokazuje, że przeciętne wynagrodzenie zasadnicze lekarza specjalisty (czyli lekarza z przeciętnie ok. 15 letnim stażem) oscyluje między 3600 a 5000 złotych i wynosi najczęściej nieco ponad 4 tys. - zauważa OZZL.

W komentarzu porównano place lekarza specjalisty z wynagrodzeniem sędziego sądu okręgowego i podkreślono, że ten ostatni zarabia dwa razy więcej, a sędziowie od lat skarżą się, że są niedoceniani przez państwo.

Czytaj: ozzl.org.pl


autor/ źródło: OZZL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
FPZ zmienia stanowisko ws. rozmów o pakiecie?


Z najnowszego (czwartek, 18 grudnia) komunikatu Federacji Porozumienie Zielonogórskie wynika, że w środę w czasie negocjacji w Ministerstwie…Polscy pacjenci niewiele wiedzą o chorobach nowotworowych

RPO: NFZ odmawia danych pełnomocnikom osób ubezwłasnowolnionych

Lekarze nieleczący bólu skutecznie popełniają…

Restrykcyjna interpretacja prawa czyni lekarską dobę…

Rak jajnika u 80 proc. kobiet wykrywany jest w bardzo…

Należy piętnować lekarzy, którzy lekceważą problem…

Więcej lądowisk i lekarzy medycyny ratunkowej

Co roku o 40 proc. rośnie liczba nieszczepionych…

Naukowcy odkryli mutacje 108 genów związanych z…