Ordynator obleganej poródówki: rezydenci wolą pracę w przychodni

Dr Janusz Malinowski, ordynator oddziału położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu twierdzi, że lekarze rezydenci wolą pracować w przychodniach niż w szpitalach. To bardziej się opłaca. Szpitalom trudno jest pozyskać dobrze przygotowanych specjalistów.Rezydenci, którzy trafiają na oddział na szkolenie zarabiają ok. 2,5 tys. zł brutto.

Dr Janusz Malinowski tłumaczy w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że rezydenci są na oddziale niechętnie i krótko: - Lizną ginekologii i uciekają do przychodni, w której w ciągu dnia dostaną 100 zł za godzinę. A ja ich nie zatrzymam, bo za godzinę nocnego dyżuru w szpitalu zarobią tylko 50-60 zł.

Zdaniem ordynatora tak kształceni i tak wynagradzani młodzi położnicy-ginekolodzy trafiają do przychodni bez ugruntowanej wiedzy specjalistycznej. Nie ma bowiem wymogu, by uzyskali od ordynatora lub od kierownika specjalizacji zgodę na dodatkową pracę poza szpitalem.

W tym roku udało się szpitalowi pozyskać dwie kandydatki na specjalistów w dz. położnictwa i ginekologii. Więcej chętnych nie ma. - Z trudem zatrudniliśmy jednego specjalistę. Inny zrezygnował, wybrał pracę w Polanicy - mówi GW dr Janusz Malinowski.

Oddział położniczy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu ma bardzo dobrą opinię wśród pacjentek.

Więcej:wroclaw.wyborcza.pl


autor/ źródło: wroclaw.wyborcza.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
GIS: informacja dla lekarzy POZ i służb medycznych w przypadku podejrzenia wirusa Ebola


GIS przygotował dla lekarzy POZ i służb medycznych schemat postępowania z osobami powracającymi z Afryki Zachodniej. Co należy zrobić?…WHO: średnia długość życia kobiet - 73 lata,…

Pracują nad polskim lekiem przeciw nowotworowi płuc

Jak dieta śródziemnomorska obniża ciśnienie krwi

Prezentacja projektu ustawy o zdrowiu publicznym

Zła wiadomość dla miłośników wina

Stanowisko NL ws. okołoporodowej opieki położniczo-ginekologicznej

Kolejne spotkanie lekarzy FPZ z decydentami: każdy…

Szpitale ginekologiczno-położnicze bez pieniędzy…

Opiekun medyczny: zawód niechciany czy profesja przyszłości?