Ogólnopolska Konferencja Sekcji Chorób Serca u Kobiet

„Niewydolność serca u kobiet - wyzwania diagnostyki i terapii” to temat tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Chorób Serca u Kobiet Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Konferencja odbędzie się w Krakowie, 6 listopada br.


Choroby krążenia są główną przyczyną zgonów wśród kobiet w krajach rozwiniętych. Szacuje się, że aż 53% kobiet umiera z powodu chorób układu krążenia. Choroby te jeszcze niedawno, były uznawane za typowo męskie dolegliwości, a kobiety były przekonane, że ich największym wrogiem są nowotwory piersi i narządów rodnych. Brak świadomości zagrożenia chorobami układu krążenia był i nadal pozostaje barierą w skutecznej profilaktyce i terapii u kobiet.

Obecnie, podejście do chorób układu krążenia u kobiet zmienia się. Zwrócono uwagę m. in. na ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych, mniej typowe dolegliwości, czy też trudności diagnostyczne. Coraz częściej pojawiają się pytania: czy kobiety powinny być leczone tak jak mężczyźni,czy konieczne jest uwzględnienie odmienności patogenetycznych?

Tegoroczna konferencja poruszy zagadnienie niewydolności serca u kobiet zarówno w diagnostyce jak i terapii. Najnowsze doniesienia w tym zakresie przedstawią najlepsi specjaliści w dziedzinie chorób serca u kobiet.

Serdecznie zapraszamy

Komitet Organizacyjny Konferencji

Więcej informacji o konferencji:

Biuro Organizacji Konferencji

Mail: kontakt@chorobysercaukobiet.pl


autor/ źródło: Infonfz/Mat. prasowe


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Specjalny implant uderzy wprost w nowotwór


Działający niczym gąbka implant, wszczepiony do guza nowotworowego może zmniejszyć wielkość komórek nowotworowych i ograniczyć szkodliwość…Zła wiadomość dla miłośników wina

Na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Wiele…

RPP bada czy w styczniu w POZ nie naruszano praw pacjenta

Jedna trzecia chorych umiera w pierwszych 3 miesiącach…

Poznań: 800 widzów internetowej transmisji operacji…

Cukrzyca dotyka w Polsce całe rodziny. Niepokojąco…

Minister Arłukowicz nieugięty: koniec negocjacji…

Zwykłe mydło najlepszym sposobem na bakterie

Arłukowicz: prywatny gabinet nie może być przepustką…