Ogólnopolska Konferencja Sekcji Chorób Serca u Kobiet

„Niewydolność serca u kobiet - wyzwania diagnostyki i terapii” to temat tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Sekcji Chorób Serca u Kobiet Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Konferencja odbędzie się w Krakowie, 6 listopada br.


Choroby krążenia są główną przyczyną zgonów wśród kobiet w krajach rozwiniętych. Szacuje się, że aż 53% kobiet umiera z powodu chorób układu krążenia. Choroby te jeszcze niedawno, były uznawane za typowo męskie dolegliwości, a kobiety były przekonane, że ich największym wrogiem są nowotwory piersi i narządów rodnych. Brak świadomości zagrożenia chorobami układu krążenia był i nadal pozostaje barierą w skutecznej profilaktyce i terapii u kobiet.

Obecnie, podejście do chorób układu krążenia u kobiet zmienia się. Zwrócono uwagę m. in. na ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych, mniej typowe dolegliwości, czy też trudności diagnostyczne. Coraz częściej pojawiają się pytania: czy kobiety powinny być leczone tak jak mężczyźni,czy konieczne jest uwzględnienie odmienności patogenetycznych?

Tegoroczna konferencja poruszy zagadnienie niewydolności serca u kobiet zarówno w diagnostyce jak i terapii. Najnowsze doniesienia w tym zakresie przedstawią najlepsi specjaliści w dziedzinie chorób serca u kobiet.

Serdecznie zapraszamy

Komitet Organizacyjny Konferencji

Więcej informacji o konferencji:

Biuro Organizacji Konferencji

Mail: kontakt@chorobysercaukobiet.pl


autor/ źródło: Infonfz/Mat. prasowe


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W Polsce brakuje lekarzy, zdaniem NRL zmiany są konieczne


W polskiej służbie zdrowia nie ma odpowiedniej liczby lekarzy i pielęgniarek. Na tysiąc mieszkańców przypada zaledwie 2,2 lekarza –…Pakiet kolejkowy ponownie skierowany do komisji zdrowia

Dyrektorzy krytykują pakiet onkologiczny

Częstsze raporty o kolejkach niczego nie zmienią

NRL prosi prezydenta, by nie podpisywał ustawy o…

MZ ws. szkoleń dla pielęgniarek dot. wystawiania…

Resort zdrowia chce zmienić zasady finansowania POZ

Badania i życie seksualne mężczyzn po 50tce

GIF wycofuje szczepionkę stosowaną na odczulanie.…

Prof. Brydak: przed epidemią grypy uchroniła nas…