Odra przywleczona - u sąsiadów nie szczepią; nie ma obowiązku

Eksperci uważają, że gdyby nie wybuch choroby w Niemczech, nie trzeba by się obawiać odry - liczba zaszczepionych w Polsce na tle innych państw europejskich i tak jest bardzo wysoka (ok. 98 proc. populacji).Jeśli natomiast choroba zostanie przywleczona z zagranicy, będzie bardzo groźna dla tych osób, które się nie zabezpieczyły - alarmuje gazetaprawna.pl i wskazuje na przykład państw, w których nie wprowadzono obowiązkowych szczepień.

Do wspomnianych państw należą Niemcy, w których mówi się już o epidemii odry. Podobnie jest na Ukrainie, skąd do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej osób.

Obowiązkowych szczepień nie ma w Bośni, Hercegowinie, we Francji, w Wielkiej Brytanii czy USA, gdzie problem odry pojawił się na początku roku - w styczniu zanotowano ponad 100 przypadków zachorowań.


AUTOPROMOCJA:  PAKIET KOLEJKOWY I ONKOLOGICZNY - WEBINARIUM


Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego, mówi, że odra jest jedną z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób. Kiedy spada liczba zaszczepionych, konsekwencje są widoczne prawie natychmiast.

Przed wprowadzeniem obowiązkowych szczepień w Polsce na odrę umierało około 100 dzieci rocznie.

Czytaj: gazetaprawana.pl


autor/ źródło: gazetaprawna.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Raport: spada tempo przekształceń szpitali


Spada tempo przekształceń własnościowych w polskim szpitalnictwie; w 2014 r. będzie ono wolniejsze niż w ub. roku - wynika z raportu "Sytuacja…Pod względem długości życia Polska jest w ogonie…

W polskich aptekach może zabraknąć leków – alarmują…

Komputery przegrywają z lekarzami przy stawianiu…

Nowe standardy opieki nad pacjentkami w ciąży powikłanej…

NFZ przypomina o obowiązku przestrzegania kontraktu…

Sądy częściej orzekają na korzyść pacjentów…

Konstanty Radziwiłł przyznaje: kompetencje lekarzy…

Więcej pieniędzy na refundację nowych leków -…

MZ ws. przywrócenia stażu podyplomowego lekarzy