Odra przywleczona - u sąsiadów nie szczepią; nie ma obowiązku

Eksperci uważają, że gdyby nie wybuch choroby w Niemczech, nie trzeba by się obawiać odry - liczba zaszczepionych w Polsce na tle innych państw europejskich i tak jest bardzo wysoka (ok. 98 proc. populacji).Jeśli natomiast choroba zostanie przywleczona z zagranicy, będzie bardzo groźna dla tych osób, które się nie zabezpieczyły - alarmuje gazetaprawna.pl i wskazuje na przykład państw, w których nie wprowadzono obowiązkowych szczepień.

Do wspomnianych państw należą Niemcy, w których mówi się już o epidemii odry. Podobnie jest na Ukrainie, skąd do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej osób.

Obowiązkowych szczepień nie ma w Bośni, Hercegowinie, we Francji, w Wielkiej Brytanii czy USA, gdzie problem odry pojawił się na początku roku - w styczniu zanotowano ponad 100 przypadków zachorowań.


AUTOPROMOCJA:  PAKIET KOLEJKOWY I ONKOLOGICZNY - WEBINARIUM


Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego, mówi, że odra jest jedną z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób. Kiedy spada liczba zaszczepionych, konsekwencje są widoczne prawie natychmiast.

Przed wprowadzeniem obowiązkowych szczepień w Polsce na odrę umierało około 100 dzieci rocznie.

Czytaj: gazetaprawana.pl


autor/ źródło: gazetaprawna.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Średnio co 8 minut ktoś w Polsce dostaje udaru mózgu. 90 proc. czynników ryzyka można wykluczyć samodzielnie


Każdego roku udar mózgu dotyka ponad 80 tys. Polaków i powoduje ok. 30 tys. zgonów. To trzecia, po chorobach serca i nowotworach, najczęstsza…XI Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej

Groźne nowotwory krwi są w Polsce zbyt późno rozpoznawane

Jest nowa nadzieja w okulistyce?

Premier porozmawia z ministrem zdrowia o badaniach…

Eksperci: niech powstaną specjalne zespoły oceny…

Redakcja

NFZ ws. warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych w POZ

Ogłasza się w załączniku do niniejszego zarządzenia jednolity tekst zarządzenia Nr 69/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń…
NFZ
NFZ

W polskich aptekach może zabraknąć leków – alarmują…

Likwidacji stażu podyplomowego była błędem

Zaniedbane domy jednorodzinne w Polsce przyczyną…