NRL prosi premiera o spotkanie

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował do prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska pismo, w którym przypomniał, że w maju mija rok od apelu Naczelnej Rady Lekarskiej o merytoryczne spotkanie poświęcone problemom ochrony zdrowia w Polsce. Do spotkania dotychczas nie doszło.


”Po roku problemy polskich pacjentów oraz lekarzy i lekarzy dentystów nie uległy zmianie, a Pan Premier niestety nadal nie wyraził woli spotkania z samorządem lekarzy i lekarzy dentystów. Obawiamy się, że sytuację pacjentów i lekarzy, czyli polską rzeczywistość zdrowotną, Pan Premier widzi tylko poprzez sprawozdawczość płynącą z Ministerstwa Zdrowia” - napisał Hamankiewicz.

Prezes NRL zwrócił się z prośbą o rozmowę w sprawie zracjonalizowania wydatków na funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia, ”by chorzy nie domagali się od lekarzy badań czy operacji, które obiecał im Rząd, a których lekarze - mimo najszczerszych chęci - zaoferować chorym nie mogą, ponieważ nie są one dostatecznie finansowane”.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Ruszył park technologii medycznych


Ruszył Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu. Nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy kosztował 20 mln zł.PPOZ krytycznie o pakiecie antykolejkowym

Polscy naukowcy opracowali test do wykrywania lekooporności…

Wrocław: infekcja wirusowa u dzieci - mają problemy…

PPOZ ostrzega: pracę straci około 3 tys. lekarzy!

Sezon na ochronę oczu

18-latkowie nie mają wiedzy dot. chorób przenoszonymi…

OZZL zapowiada: 15 maja pikieta lekarzy przed MZ

Centrum Onkologii: organizacje pozarządowe oferują…

Redakcja

Kobieta z HIV może urodzić zdrowe dziecko

"Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka (TM)" to ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana do kobiet w wieku prokreacyjnym i ginekologów, której celem jest informowanie o obowiązku dwukrotnego zaproponowania…
Krajowe Centrum ds. AIDS
Komunikat