NRL prosi premiera o spotkanie

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował do prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska pismo, w którym przypomniał, że w maju mija rok od apelu Naczelnej Rady Lekarskiej o merytoryczne spotkanie poświęcone problemom ochrony zdrowia w Polsce. Do spotkania dotychczas nie doszło.


”Po roku problemy polskich pacjentów oraz lekarzy i lekarzy dentystów nie uległy zmianie, a Pan Premier niestety nadal nie wyraził woli spotkania z samorządem lekarzy i lekarzy dentystów. Obawiamy się, że sytuację pacjentów i lekarzy, czyli polską rzeczywistość zdrowotną, Pan Premier widzi tylko poprzez sprawozdawczość płynącą z Ministerstwa Zdrowia” - napisał Hamankiewicz.

Prezes NRL zwrócił się z prośbą o rozmowę w sprawie zracjonalizowania wydatków na funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia, ”by chorzy nie domagali się od lekarzy badań czy operacji, które obiecał im Rząd, a których lekarze - mimo najszczerszych chęci - zaoferować chorym nie mogą, ponieważ nie są one dostatecznie finansowane”.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
RzPP otrzymał ok. 300 sygnałów o ograniczonym dostępie do świadczeń


Do Biura Rzecznika Praw Pacjenta wpłynęło ok. 300 sygnałów o ograniczonym dostępie do świadczeń zdrowotnych w związku z działaniami…78 proc. Polaków nie robiło testu w kierunku zakażenia…

10 najgroźniejszych pasożytów, które czają się…

Pacjenci z mielofibrozą, rzadkim nowotworem krwi,…

NSA: minister nie mógł odmówić sprowadzenia i…

NFZ zaprasza na szkolenie nt. dyrektywy transgranicznej

Lekarze grożą ogólnopolskim strajkiem

W ocenie TK racjonalne, aby NFZ wskazywał innego…

Redakcja

Krakowski szpital św. Rafała wprowadził NanoKnife

Technologia przeznaczona jest do leczenia nowotworów prostaty, trzustki, wątroby i nerek z użyciem prądu elektrycznego. Zabieg z zastosowaniem NanoKnife polega na zaaplikowaniu w obrębie rejonu wymagającego leczenia kilku sond w kształcie igieł, pod kontrolą…
KR/Rynek Zdrowia
Prasa

Ministerstwo Zdrowia zerwało negocjacje ws. zasad…