NRL opiniuje projekt ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej opublikowano stanowiska jakie Naczelna Rada Lekarska zajęła w piątek (17 października) w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentystyw oraz w sprawie prawa lekarzy do postępowania w zgodzie z sumieniem.


Naczelna Rada Lekarska w swoim stanowisku stwierdza, iż wszelkie ewentualne zmiany dotyczące uprawnień pacjentów do poziomu refundacji świadczeń opieki zdrowotnej powinny być realizowane bez angażowania w proces ustalania zakresu tych uprawnień lekarzy i lekarzy dentystów udzielających świadczenia.

Odnosząc się do treści projektowanej ustawy Naczelna Rada Lekarska podkreśliła, że projekt nie wskazuje również źródeł finansowania proponowanych rozwiązań, zwróciła także uwagę, iż opiniowany projekt jest tożsamy z senackim projektem ustawy, który został odrzucony przez Senat w dniu 7 sierpnia 2014 r.

Wniosek o odrzucenie projektu ustawy poparły Komisja Ustawodawcza, Komisja Zdrowia, Komisja Rodziny i Polityki Społecznej oraz Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NFZ o zmianie w zakresie umów na leczenie szpitalne


NFZ opublikował zarządzenie (br 37/2014/DGL) z 4 lipca br. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji…WHO ostrzega przed wirusem polio

Pakiet kolejkowy do konsultacji

Minister zdrowia (mimo wszystko) wprowadzi pakiet…

Krzywdząca opinia o prywatnych szpitalach

Redakcja

Nobel z medycyny i fizjologii dla Amerykanina i Norwegów

Odkrycia noblistów "pozwoliły wyjaśnić jak mózg tworzy mapę przestrzeni, która nas otacza i w jaki sposób możemy się poruszać w złożonym otoczeniu" - uzasadnił Komitet Noblowski przyznanie tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny…
RMF24.pl/PAP
Nauka i Zdrowie

Śmiertelność pacjentów z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową…

NFZ zaprasza na szkolenie nt. dyrektywy transgranicznej

Polacy wydają coraz więcej na leki bez recepty.…

Szkolenie z zakresu szacowania potrzeb zdrowotnych