NRL o oczekiwaniach środowiska ws. reformy ochrony zdrowia

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował w środę (3 czerwca) list do lekarzy i lekarzy dentystów, w którym przypomniał, iż samorząd lekarski wielokrotnie określał oczekiwania środowiska lekarskiego wobec systemu ochrony zdrowia w Polsce.Maciej Hamankiewicz wskazał, że w ostatnich dniach pojawiają się w mediach doniesienia o przygotowywaniu przez partie polityczne, ruchy społeczne czy organizacje pozarządowe projekty reform ochrony zdrowia w Polsce. W prace nad tymi projektami angażują się również lekarze i lekarze dentyści.

REKLAMA

W związku z powyższych chciałbym prezes NRL przypomina, iż samorząd lekarski wielokrotnie określał oczekiwania środowiska lekarskiego wobec systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Ostatnio zostały one sformułowane przez Krajowy Zjazd Lekarzy w uchwale Nr 8 z dnia 21 marca 2014 r. w sprawie programu samorządu lekarskiego na lata 2014-2017.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
MZ o środkach finansowych w rządowym programie dot. in vitro


Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację o podziale środków finansowych przyznanych na realizację w 2015 r. programu zdrowotnego pn.…Projekt dot. kształcenia pielęgniarek "Najlepszą…

Komisje będą działać sprawniej?

Rusza sezon szczepień przeciwko grypie

Diagnosta laboratoryjny z lekarzem nie porozmawia,…

Arłukowicz zbywa milczeniem list POZ

CBA zatrzymało b. dyrektor Departamentu Gospododarki…

Redakcja

NFZ do świadczeniodawców POZ ws. dodatkowych dokumentów

"Oświadczenie o uzgodnieniu podziału środków na zwiększenie finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki POZ, położne POZ, pielęgniarki/higienistki szkolne" (załącznik nr 1) oraz kopię stosownych dokumentów…
NFZ
NFZ

W Polsce brakuje lekarzy, zdaniem NRL zmiany są konieczne

Kolegium Lekarzy Rodzinnych: pielęgniarki nie powinny…