NRL o oczekiwaniach środowiska ws. reformy ochrony zdrowia

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował w środę (3 czerwca) list do lekarzy i lekarzy dentystów, w którym przypomniał, iż samorząd lekarski wielokrotnie określał oczekiwania środowiska lekarskiego wobec systemu ochrony zdrowia w Polsce.Maciej Hamankiewicz wskazał, że w ostatnich dniach pojawiają się w mediach doniesienia o przygotowywaniu przez partie polityczne, ruchy społeczne czy organizacje pozarządowe projekty reform ochrony zdrowia w Polsce. W prace nad tymi projektami angażują się również lekarze i lekarze dentyści.

REKLAMA

W związku z powyższych chciałbym prezes NRL przypomina, iż samorząd lekarski wielokrotnie określał oczekiwania środowiska lekarskiego wobec systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Ostatnio zostały one sformułowane przez Krajowy Zjazd Lekarzy w uchwale Nr 8 z dnia 21 marca 2014 r. w sprawie programu samorządu lekarskiego na lata 2014-2017.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zaniechanie szczepień może prowadzić do szybkiego nawrotu epidemii groźnych chorób zakaźnych


W Polsce rośnie liczba nieszczepionych dzieci. Zdaniem lekarzy jest to efekt działalności ruchów antyszczepionkowych, które podają nieprawdziwe…Otyłość i nadwaga najpoważniejszymi problemami…

Absynt z alkoholem metylowym

Cesarki załatwiane na lęk przed porodem

Redakcja

Weszły w życie kolejne regulacje w ramach pakietów kolejkowego i onkologicznego

Ministerstwo Zdrowia wskazuje główne rozwiązania zawarte w rozporządzeniu: - Pacjenci nie będą musieli co miesiąc zgłaszać się do lekarza po receptę.  Wydłużono czas na jaki lekarz będzie mógł wystawić receptę na…
R.Z./MZ.gov.pl
Ministerstwo Zdrowia

Informacja ws. leków oddziałujących na układ renina-angiotensyna

Co ma robić lekarz krytykowany w internecie

Operacje plastyczne bez VAT-u, jeśli...

Nutrigenetyka może znacznie ograniczyć występowanie…

NFZ (po cichu) wycina deklaracje z list lekarzy POZ