NRL o oczekiwaniach środowiska ws. reformy ochrony zdrowia

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował w środę (3 czerwca) list do lekarzy i lekarzy dentystów, w którym przypomniał, iż samorząd lekarski wielokrotnie określał oczekiwania środowiska lekarskiego wobec systemu ochrony zdrowia w Polsce.Maciej Hamankiewicz wskazał, że w ostatnich dniach pojawiają się w mediach doniesienia o przygotowywaniu przez partie polityczne, ruchy społeczne czy organizacje pozarządowe projekty reform ochrony zdrowia w Polsce. W prace nad tymi projektami angażują się również lekarze i lekarze dentyści.

REKLAMA

W związku z powyższych chciałbym prezes NRL przypomina, iż samorząd lekarski wielokrotnie określał oczekiwania środowiska lekarskiego wobec systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Ostatnio zostały one sformułowane przez Krajowy Zjazd Lekarzy w uchwale Nr 8 z dnia 21 marca 2014 r. w sprawie programu samorządu lekarskiego na lata 2014-2017.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nowy prezes NFZ na nowe czasy


Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann powiedział w czwartek (29 maja) dziennikarzom, że Tadeusz Jędrzejczyk to kompetentna osoba na stanowisko…Badania: mamy sporo do poprawienia w leczeniu nowotworów

Rząd za większą ochroną praw pacjenta - przyjęto…

Po godz. 18 przychodnia nie przyjmie pacjenta?

Chrząstka nosowa alternatywą dla sztucznych stawów?

Redakcja

ZUS winny państwu blisko 40 mld zł. Pożyczki nie odda

Niemożność wywiązania się ze spłaty pożyczek do końca marca potwierdził w rozmowie z portalem onet.pl Radosław Milczarski z ZUS-u. Poinformował jednocześnie, że obecnie zakład jest na etapie przygotowań do podpisania z ministrem…
onet.pl
Prasa

Europejski Kongres Gospodarczy: większa rola budżetu…

Lekarze nie chcą sądzić swojego kolegi

Polacy mają ograniczony dostęp do rehabilitacji.…

Komisja Europejska za uwolnieniem potencjału mobilnego…