NIL do MZ ws. regulacji zawodów medycznych

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz zwrócił się do ministra zdrowia z prośbą o informację na temat prowadzonych lub planowanych działań resortu ws. regulacji zawodów medycznych.Maciej Hamankiewicz przypomniał, że "NRL aktywnie uczestniczy w dyskusji na temat roli lekarzy specjalistów oraz fizjoterapeutów w systemie opieki zdrowotnej, a także o sposobach udzielania świadczeń gwarantowanych w tym zakresie''.

W dniu 23 sierpnia 2013 r. Prezydium NRL przyjęło stanowisko w sprawie roli lekarzy specjalistów z zakresu rehabilitacji medycznej w procesie terapeutycznym.

''Samorząd lekarski pragnie wesprzeć działania Ministra Zdrowia w ramach tworzenia regulacji zawodów medycznych. Jestem przekonany, że mogą one być oparte na wspólnej, rzeczowej i wiarygodnej analizie aktualnych praktyk stosowanych w Polsce i w innych krajach Europy, ocenie kompetencji zawodowych oraz w efekcie umożliwią taki podział zadań, który poprawi chorym dostęp do bezpiecznego i skutecznego leczenia'' - deklaruje prezes NRL.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
NRL podniesie składkę? Kiedy?


Czy składka na samorząd lekarski wzrośnie z 40 do 60 zł?Redakcja

Lekarze POZ są oburzeni „reformą” Arłukowicza

W liście do ministra Arłukowicza czytamy: Wprawdzie wciąż chcę jeszcze wierzyć, iż kolejne decyzje Pana i podległych Panu urzędników nie wynikają ze złej woli niszczenia dotychczasowej struktury podstawowej opieki zdrowotnej… Że wynikają…
Federacja PZ /medexpress.pl
Prasa

Prof. Jędrzejczak ostro o nowych przepisach dla konsultantów

Modyfikacje w obrębie kodu DNA mogą pomóc w terapii…

Komunikat MSW ws. walki z dopalaczami

Ministerstwo Zdrowia podziela zdanie NIK ws. nocnej…

Eksperci: niech powstaną specjalne zespoły oceny…

Drobne zmiany w diecie wychodzą na zdrowie

Wyniki badań są własnością pacjenta, a jednak…

Ratownicy medyczni podejrzewają, że w karetkach…