NIK: rehabilitacja lecznicza w Polsce kuleje

Coraz dłuższe kolejki na zabiegi, brak standardów i nastawienia na wynik, marnotrawienie pieniędzy - tak w opinii NIK wygląda w Polsce rehabilitacja.Jak informuje Gazeta Wyborcza, pod koniec października NIK wydała raport na temat organizacji rehabilitacji leczniczej w Polsce , w którym nie pozostawia na tej sferze świadczeń suchej nitki.

Najwyższa Izba Kontroli wskazuje, że mimo zwiększenia środków na zabiegi - w ostatnich kilku latach wzrosły o blisko 270 mln zł - sytuacja chorych nie tylko się nie poprawiła, ale wręcz pogorszyła się.

Jeszcze trzy lata temu na rehabilitację czekało w Polsce 400 tys. osób. Trzy lata później oczekujących było o 200 tys. więcej. Wydłużył się także czas oczekiwania na zabiegi. W tej chwili wynosi od dwóch do ośmiu miesięcy. Cztery lata temu był on o połowę krótszy.

Znacznie skróciła się też lista ośrodków, które przyjmują na zabiegi bez kolejki. W 2011 r. było tak w co piątym gabinecie, a dwa lata później już w co dziesiątym.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Relacja z Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych


6-8 marca 2015 w Warszawie odbyło się coroczne już XVI spotkanie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, na którym poza licznymi…NFZ przypomina o obowiązku przestrzegania kontraktu…

NRL: w Trybunale sprawa rozporządzenia o ogólnych…

Więcej niż co czwarty badany pozytywnie ocenia służbę…

Czy znachorzy i uzdrowiciele przestaną zagrażać…

Nanomateriały mogą rozwiązać problem antybiotykooporności.…

Bój o stawkę kapitacyjną: resort jest zaskoczony…

Szeroki program rehabilitacji pomoże ozdrowieńcom…

OZZL sprzeciwia się połączeniu dwóch lubelskich…

Praca obciążona stresem sprzyja cukrzycy