NFZ wyłapuje pacjentów zapisanych do kilku kolejek jednocześnie

Pacjenci, by skrócić czas oczekiwania do specjalisty, często zapisują się do kilku kolejek. Pomorski NFZ postanowił ukrócić takie praktyki. Jakie kroki podjął NFZ?


Jak podaje „Gazeta Pomorska” NFZ wysyła do takich pacjentów listy z prośbą o zadeklarowanie się, którego lekarza wybierają.

- Przy rejestracji do specjalistów, np. endokrynologa lub specjalisty chorób naczyń, pacjent podaje swój PESEL – mówi Jan Raszeja, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ. – Wyłapujemy tych pacjentów, którzy są zapisani w kilku kolejkach i wysyłamy do nich list.

90 proc. pacjentów zareagowało na taki list i wybrało jednego lekarza.

Zdaniem rzecznika prasowego wprowadzenie tzw. pakietów kolejkowych pomoże w definitywnym rozwiązaniu problemu. – Wtedy pacjent będzie musiał zostawić skierowanie u specjalisty, u którego się zarejestruje – tłumaczy. – A to oznacza, że nie zapisze się nigdzie indziej.


autor/ źródło: pomorska.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zła wiadomość dla emerytów. Nielegalne archiwa obniżą im świadczenie


Przy wyliczeniu kapitału początkowego ZUS nie uwzględnia zaświadczeń kadrowo-płacowych z archiwów nie wpisanych do specjalnego rejestru,…Prezes NRL pisze do CSIOZ w sprawie e-recept

Poprawa dostępu do świadczeń zdrowotnych głównym…

Drakońskie kary to sposób szpitali na zysk?

Gorzów Wlkp.: Sanepid zawiadamia prokuraturę ws.…

Wstępne wyniki badań: szczepionka przeciwko eboli…

Eksperci podczas I Kongresu Zdrowia: zakres medycyny…

Pasożyty pomogą w leczeniu chorób autoimmunologicznych?

Rada UE przyjęła przepisy zwiększające bezpieczeństwo…

Redakcja

Odpowiedź MZ na apel NRL ws. programu ochrony zdrowia psychicznego

"Odpowiadając na liczne apele środowiska, zgłaszającego postulaty, że kwestia reformy psychiatrycznej opieki zdrowotnej musi znaleźć gwarancję ustawową i opierać się o przepisy ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, w dniu 2 września w Ministerstwie Zdrowia…
NIL/Rynek Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia