NFZ wyjaśniająco ws. podwyżek dla pielęgniarek zabiegowych w POZ

NFZ wydał komunikat ws. możliwości wprowadzenia wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek zabiegowych w podstawowej opiece zdrowotnej.W związku z opublikowanym 12 stycznia br. zarządzeniem Nr 2/2016/DSOZ prezesa NFZ zmieniającym zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że:

• nastąpiła zmiana dotycząca zwiększenia z 1,1 na 1,12 wartości współczynnika korygującego bazową stawkę kapitacyjną dla rozliczania pacjentów w wieku od 40 do 65 roku życia w zakresie świadczeń realizowanych przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

"W związku z wprowadzoną zmianą świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej mają możliwość podniesienia wynagrodzeń zatrudnionych pielęgniarek i położnych realizujących świadczenia w gabinetach zabiegowych oraz punktach szczepień, w których realizowane są świadczenia gwarantowane w tym zakresie"- wyjaśnia NFZ.

Więcej: nfz.gov.pl


autor/ źródło: nfz.gov.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
We Wrocławiu uśmierzają ból onkologiczny alkoholem


W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu pomagają cierpiącym pacjentom, którzy zmagają się z bólem specjalnie przygotowywanym…Opiekun medyczny: zawód niechciany czy profesja przyszłości?

Czego pacjenci oczekują od lekarzy i pielęgniarek?

Minister zapowiada projekt likwidacji NFZ najwcześniej…

Do połowy kwietnia osoby uczulone na trawy mają…

Szansa na leczenie przyczynowe wrodzonej łamliwości…

70 proc. Polaków należy do grupy zagrożonej czerniakiem

Informacja ws. leków oddziałujących na układ renina-angiotensyna

Rzeczniczka rządu: szukamy rozwiązania ws. sytuacji…

Operacje plastyczne bez VAT-u, jeśli...