NFZ ws. wpisów na listy oczekujących na świadczenia ze skierowaniem

Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowano komunikat dla pacjentów i świadczeniodawców w sprawie wpisów na listy oczekujących na świadczenia udzielane na podstawie skierowań.NFZ przypomina w komunikacie, że w przypadku świadczeń udzielanych na podstawie skierowania, pacjent ma obowiązek dostarczenia oryginału skierowania nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę oczekujących.

Oryginał skierowania można dostarczyć osobiście, za pośrednictwem osób trzecich lub przesłać pocztą. Niedostarczenie oryginału skierowania w powyższym terminie skutkuje skreśleniem z listy oczekujących. Odebrane od pacjenta skierowanie jest przechowywane przez świadczeniodawcę.

Jeżeli świadczeniodawca zakończy wykonywanie umowy przed udzieleniem świadczenia osobie wpisanej na listę oczekujących, jest zobowiązany wydać jej oryginał skierowania oraz zaświadczenie o wpisaniu na listę oczekujących wraz z podaniem daty zgłoszenia się do niego. Za wydanie zaświadczenia pacjent nie wnosi opłaty.


autor/ źródło: INFONFZ/nfz.gov.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowoCoraz więcej dowodów na to, że łysienie zwiastuje…

Redakcja

CSIOZ odpowiada na pismo NRL ws. funkcjonalności systemów informatycznych

Wśród zakładanych rezultatów i korzyści w zakresie e-Recepty w ramach Projektu P-1 planowane jest m.in.:• Udostępnienie spójnej bazy leków,• Udostępnienie modułu służącego do kontroli interakcji,•…
CSOZ/Rynek Zdrowia
Prawo i zarządzanie

W ciągu 2 lat znikną papierowe recepty. Jak będzie…

Lekarzu, pamiętaj też o własnym zdrowiu

Redakcja

Lekarz od medycznej marihuany z CZD już nie pracuje w poradni

Lekarz przez kilka miesięcy prowadził eksperyment z użyciem medycznej marihuany w Centrum Zdrowia Dziecka. W lipcu został od niego odsunięty. Jego przełożeni zarzucali mu braki w dokumentacji medycznej i nielegalne prowadzenie badań. Doktor nie godził się z…
Gazeta Prawna.pl
Prasa

U co trzeciej Polki z rakiem piersi choroba rozwija…

Premier Tusk ws. in vitro: potrzebne są ramy prawne

Puzzle edukacyjne - gra o internę

Polacy najgorsi w UE - zaledwie 1 proc. z nas ma zdrowe…