NFZ ukarał szpital za nieprzeprowadzenie badania dziecka

Zdaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ nic nie zwalnia lekarza szpitalnej izby przyjęć z obowiązku wykonania i opisania podstawowego badania ogólnego, by wykluczyć zagrożenie życia i podjąć decyzję o dalszej niezbędnej diagnostyce.


Efektem kontroli przeprowadzonej przez Fundusz jest kara nałożona na szpital powiatowy w podszczecińskim Gryfinie w wysokości 1104 zł. Badano jak potraktowano w kwietniu czteroletniego chłopca, który podczas pobytu u dziadków na wsi został kopnięty w brzuch przez konia.

Zaraz po wypadku ojciec przywiózł syna do szpitala powiatowego w Gryfinie (nie ma tam oddziału pediatrii). Został on, bez żadnych badań, odesłany do szpitala dziecięcego w Szczecinie.

Kontrolerzy NFZ stwierdzili, że w dokumentacji są dane dziecka i adnotacja o skierowaniu go do szpitala w Szczecinie, ale jak stwierdza Małgorzata Koszur, rzeczniczka NFZ w Szczecinie, brakuje w niej udokumentowania czynności lekarskich, które były podstawą oceny stanu zdrowia dziecka i skierowania go do placówki specjalistycznej.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Szpitale przepłacają za utylizację odpadów medycznych


Szpitale przepłacają 100 mln zł rocznie za utylizację odpadów - uważa Józef Mokrzycki, prezes zarządu firmy Mo-Bruk, zajmującej się…Gdyby pielęgniarki miały wypisywać recepty, to...

Redakcja

O zasadach refundacji denosumabu

W zakresie refundacyjnym właściwym jest uznanie następującej interpretacji poszczególnych kryteriów przedmiotowego wskazania: - osteoporoza pomenopauzalna u kobiet w wieku powyżej 60 lat (ukończone 60 lat życia, licząc od daty urodzenia);…
mz.gov.pl
Ministerstwo Zdrowia

Stanowisko NRL ws. Polityki Lekowej Państwa: propozycje…

Pomorskie: w gdańskich szpitalach brakuje łóżek…

Kontrowersje wokół studiów na kierunku homeopatia:…

Co nowego w endometriozie i ginekologii operacyjnej?…

NRL ws. projektów tzw. pakietu kolejkowego

Fabryki krwi? Tak, ale jeszcze nie teraz

Leczenie w szpitalu, noclegi w hotelu