NFZ ukarał szpital za nieprzeprowadzenie badania dziecka

Zdaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ nic nie zwalnia lekarza szpitalnej izby przyjęć z obowiązku wykonania i opisania podstawowego badania ogólnego, by wykluczyć zagrożenie życia i podjąć decyzję o dalszej niezbędnej diagnostyce.


Efektem kontroli przeprowadzonej przez Fundusz jest kara nałożona na szpital powiatowy w podszczecińskim Gryfinie w wysokości 1104 zł. Badano jak potraktowano w kwietniu czteroletniego chłopca, który podczas pobytu u dziadków na wsi został kopnięty w brzuch przez konia.

Zaraz po wypadku ojciec przywiózł syna do szpitala powiatowego w Gryfinie (nie ma tam oddziału pediatrii). Został on, bez żadnych badań, odesłany do szpitala dziecięcego w Szczecinie.

Kontrolerzy NFZ stwierdzili, że w dokumentacji są dane dziecka i adnotacja o skierowaniu go do szpitala w Szczecinie, ale jak stwierdza Małgorzata Koszur, rzeczniczka NFZ w Szczecinie, brakuje w niej udokumentowania czynności lekarskich, które były podstawą oceny stanu zdrowia dziecka i skierowania go do placówki specjalistycznej.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Frombork


Rada Ministrów wydała 13 stycznia rozporządzenie w sprawie nadania statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej miastu Frombork i sołectwom: Bogdany…Lekarze rodzinni przeciw orzekaniu o zdolności do…

NFZ podsumował refundację za 4 miesiące 2014 r.

Z powodu zakrzepicy umiera co czwarta osoba

Bóle krzyża u młodych osób mogą być objawem…

Starzejące się społeczeństwo to coraz większy…

Ministerstwo Zdrowia swoje, NFZ swoje, czyli jak wydłużyć…

Rak prostaty może stać się dominującym nowotworem…

Znak czasów? W Żarach chcą geriatrii zamiast porodówki

40 proc. leków w Polsce to zamienniki. Wszystko z…