NFZ ukarał szpital za nieprzeprowadzenie badania dziecka

Zdaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ nic nie zwalnia lekarza szpitalnej izby przyjęć z obowiązku wykonania i opisania podstawowego badania ogólnego, by wykluczyć zagrożenie życia i podjąć decyzję o dalszej niezbędnej diagnostyce.


Efektem kontroli przeprowadzonej przez Fundusz jest kara nałożona na szpital powiatowy w podszczecińskim Gryfinie w wysokości 1104 zł. Badano jak potraktowano w kwietniu czteroletniego chłopca, który podczas pobytu u dziadków na wsi został kopnięty w brzuch przez konia.

Zaraz po wypadku ojciec przywiózł syna do szpitala powiatowego w Gryfinie (nie ma tam oddziału pediatrii). Został on, bez żadnych badań, odesłany do szpitala dziecięcego w Szczecinie.

Kontrolerzy NFZ stwierdzili, że w dokumentacji są dane dziecka i adnotacja o skierowaniu go do szpitala w Szczecinie, ale jak stwierdza Małgorzata Koszur, rzeczniczka NFZ w Szczecinie, brakuje w niej udokumentowania czynności lekarskich, które były podstawą oceny stanu zdrowia dziecka i skierowania go do placówki specjalistycznej.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Medycyna precyzyjna wyleczy większość chorób genetycznych. W przyszłości pozwoli także zapobiegać niektórym nowotworom


W przyszłości co trzeci Polak zachoruje na raka. W nawet co czwartym przypadku choroba będzie mieć podłoże genetyczne. Przyszłością…Czas pracy elektroradiologów zgodny z konstytucją

Redakcja

Pacjenci wnioskują o zwrot kosztów leczenia za granicą

Inicjatorami przedsięwzięcia są prof. Anil Kumar Agrawal, chirurg z Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i jego żona, dr Preeti Agrawal, ginekolog, założycielka fundacji Kobieta i Natura - informuje Gazeta Wyborcza.  Jak…
Gazeta Wyborcza
Prasa

Ustawa o zdrowiu publicznym już jesienią - twierdzi…

W świętokrzyskim powstaje e-platforma turystyki…

Wojna ministra z lekarzami, w której zakładnikami…

Bakterie z jamy ustnej matki mogą przedostawać się…

Publiczne szpitale będą musiały spełniać kryteria…

Ponad 150 tys. Polaków zapada co roku na nowotwory.…

NFZ nakłada wysokie kary na szpitale za kolejki