NFZ ukarał szpital za nieprzeprowadzenie badania dziecka

Zdaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ nic nie zwalnia lekarza szpitalnej izby przyjęć z obowiązku wykonania i opisania podstawowego badania ogólnego, by wykluczyć zagrożenie życia i podjąć decyzję o dalszej niezbędnej diagnostyce.


Efektem kontroli przeprowadzonej przez Fundusz jest kara nałożona na szpital powiatowy w podszczecińskim Gryfinie w wysokości 1104 zł. Badano jak potraktowano w kwietniu czteroletniego chłopca, który podczas pobytu u dziadków na wsi został kopnięty w brzuch przez konia.

Zaraz po wypadku ojciec przywiózł syna do szpitala powiatowego w Gryfinie (nie ma tam oddziału pediatrii). Został on, bez żadnych badań, odesłany do szpitala dziecięcego w Szczecinie.

Kontrolerzy NFZ stwierdzili, że w dokumentacji są dane dziecka i adnotacja o skierowaniu go do szpitala w Szczecinie, ale jak stwierdza Małgorzata Koszur, rzeczniczka NFZ w Szczecinie, brakuje w niej udokumentowania czynności lekarskich, które były podstawą oceny stanu zdrowia dziecka i skierowania go do placówki specjalistycznej.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
GIF wycofuje z obrotu krople do oczu


Decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z obrotu na terenie całego kraju zostają wycofane krople do oczu niemieckiego producenta.Wyrokiem sądu nadwykonania do zwrotu dla szpitala

Komunikat FDA dotyczący bezpieczeństwa stosowania…

153 zarzuty dla lekarki o wyłudzenie świadczeń…

Tylko częściowa refundacja i długie kolejki ograniczają…

Państwo zrobiło z lekarzy przedsiębiorców?

Opolskie: dwie apteki zamknięte za nielegalny handel…

Diagnoza genetycznych chorób dziecięcych znacznie…

Specjaliści o rewolucji w leczeniu pacjentów z WZW…

Palenie papierosów, otyłość i nadciśnienie podwyższają…