NFZ skontrolował szpital we Wrocławiu - pacjent zmarł na oddziale, który nie istniał

Po śmierci 17-letniego pacjenta w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu NFZ przeprowadził kontrolę. Jak wynika z raportu pokontrolnego nastolatek zmarł na oddziale, który formalnie nie istniał.Nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci chłopca, który we wrześniu 2013 r. przebywał we wrocławskim szpitalu. Prokuratura wciąż prowadzi postępowanie w tej sprawie. Tymczasem kontrola NFZ wykazała w lecznicy liczne nieprawidłowości. Fundusz nałożył na placówkę 118 tys. zł kary - informuje Onet.pl

Jak ustalili kontrolerzy, lekarze pełnili dyżury na dwóch oddziałach jednocześnie, a pacjent zmarł na oddziale, którego w ogóle nie było: szpital połączył oddział chirurgii dziecięcej z urologią, ale zmian nie zgłosił ani do wojewody, ani do NFZ.

Stwierdzono również nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji. Personel, który pracował na oddziale nie był wykazany w wymaganych przez NFZ dokumentach.

W ocenie Sebastiana Lorenca, rzecznika prasowego SPSK nr 1 we Wrocławiu, błędy wskazane przez NFZ miały charakter organizacyjny i wynikały z faktu, że przepisy NFZ nie uwzględniają specyfiki leczenia w szpitalu klinicznym.

Więcej: wiadomosci.onet.pl


autor/ źródło: Onet


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Prof. Ziaja: warto tworzyć centra naczyniowe


Blisko 500 Polaków umiera codziennie z powodu chorób serca i naczyń, to pierwsza przyczyna zgonów - wynika z badań epidemiologicznych.…PPOZ tłumaczy co dokładnie wynegocjowało z ministerstwem

Pomorscy radni połączyli Wojewódzkie Centrum Onkologii…

Długie kolejki i brak dostępu do niektórych leków…

Przetwarzanie danych osobowych dawców szpiku zgodne…

MZ o rekrutacji na bezpłatne kursy teleinformatyczne…

Czy pracownicy medyczni dostaną więcej pieniędzy?

Pacjenci z mielofibrozą, rzadkim nowotworem krwi,…

Nowe nadzieje w prewencji chorób sercowo-naczyniowych

Konsultant w dz. medycyny paliatywnej nagrodzona w…