NFZ skontrolował szpital we Wrocławiu - pacjent zmarł na oddziale, który nie istniał

Po śmierci 17-letniego pacjenta w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu NFZ przeprowadził kontrolę. Jak wynika z raportu pokontrolnego nastolatek zmarł na oddziale, który formalnie nie istniał.Nadal nie wiadomo, co było przyczyną śmierci chłopca, który we wrześniu 2013 r. przebywał we wrocławskim szpitalu. Prokuratura wciąż prowadzi postępowanie w tej sprawie. Tymczasem kontrola NFZ wykazała w lecznicy liczne nieprawidłowości. Fundusz nałożył na placówkę 118 tys. zł kary - informuje Onet.pl

Jak ustalili kontrolerzy, lekarze pełnili dyżury na dwóch oddziałach jednocześnie, a pacjent zmarł na oddziale, którego w ogóle nie było: szpital połączył oddział chirurgii dziecięcej z urologią, ale zmian nie zgłosił ani do wojewody, ani do NFZ.

Stwierdzono również nieprawidłowości w prowadzeniu dokumentacji. Personel, który pracował na oddziale nie był wykazany w wymaganych przez NFZ dokumentach.

W ocenie Sebastiana Lorenca, rzecznika prasowego SPSK nr 1 we Wrocławiu, błędy wskazane przez NFZ miały charakter organizacyjny i wynikały z faktu, że przepisy NFZ nie uwzględniają specyfiki leczenia w szpitalu klinicznym.

Więcej: wiadomosci.onet.pl


autor/ źródło: Onet


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W związku z nowelizacją Kodeksu karnego personel medyczny ma nowe obowiązki. Jakie?


Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie udzielania przez personel medyczny pomocy ofiarom przestępstw. Jakie nowe obowiązki będzie…PPOZ tłumaczy co dokładnie wynegocjowało z ministerstwem

Likwidacja NFZ pomysłem Beaty Szydło na poprawę…

Każdego roku 150 tys. Polaków dowiaduje się, że…

Pacjenci starają się wymuszać na lekarzach przepisywanie…

Leki psychoaktywne już nie zastąpią dopalaczy

Europejski Kongres Gospodarczy: polityka zdrowotna…

Radziewicz-Winnicki: nieskuteczne leczenie bólu to…

W Polsce nie ma rozwiązań dla kobiet z zaawansowanym…

Ratownicy medyczni podejrzewają, że w karetkach…