NFZ przegrywa w sądach z ukaranymi placówkami medycznymi

NFZ przegrywa procesy z placówkami medycznymi i musi zwracać im wcześniej nałożone kary umowne.Przed czterema laty lubelski oddział NFZ zakwestionował pacjenckie deklaracje wyboru lekarza rodzinnego w 26 lokalnych przychodniach. Uznał, że pacjenci są zapisani do personelu, który już nie pracuje.

W jednej z placówek NFZ zakwestionował ważność 18 tys. deklaracji wyboru lekarza i pielęgniarki rodzinnej i nałożył na przychodnię ok. 40 tys. kar umownych.

Lubelscy lekarze postanowili odwołać się jednak od tych decyzji i pozwali NFZ. Sąd Rejonowy w Lublinie przyznał im rację - informuje Rzeczpospolita.

Natomiast pomorski oddział NFZ w placówce dostarczającej pacjentom wyroby medyczne, która wydawała chorym m.in. aparaty słuchowe zakwestionował kolejność czynności związanych z dofinansowaniem. Nałożył 72 tys. zł kary. Placówka pozwała oddział i w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ wygrała sprawę.

Więcej: www4.rp.pl


Chcesz być poinformowany o nowych publikacjach?

Powiadomienia Push to małe okienka wyświetlane na ekranie monitora lub smartfona. Użytkownik nie musi instalować dodatkowych aplikacji, aby korzystać z tych natywnych powiadomień. Dostępna w nowoczesnych przeglądarkach takich jak Mozilla Firefox i Google Chrome, system Andoid.autor/ źródło: 4.rp.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zabieg medycyny estetycznej musi być poprzedzony wywiadem lekarskim


Ogólny stan zdrowia i przyjmowanie niektórych leków mogą wpływać na bezpieczeństwo i efekty zabiegów medycyny estetycznej. Przed zabiegiem…Od 1 sierpnia możliwe zmiany w pakiecie onkologicznym

Kondycja narządów wpływa na zdrowie seniorów

Prof. Golik: nieśmiertelność przegrała w wyścigu…

Czy wzrośnie stawka kapitacyjna?

Pielęgniarki nie odpuszczają: będzie strajk. Kiedy?

Celowość gromadzenia i przechowywania tak licznych…

Pacjenci starają się wymuszać na lekarzach przepisywanie…

NIZP-PZH: rośnie liczba zachorowań na boreliozę

Innowacyjność w polskiej ochronie zdrowa na poziomie…