NFZ przegrywa w sądach z ukaranymi placówkami medycznymi

NFZ przegrywa procesy z placówkami medycznymi i musi zwracać im wcześniej nałożone kary umowne.Przed czterema laty lubelski oddział NFZ zakwestionował pacjenckie deklaracje wyboru lekarza rodzinnego w 26 lokalnych przychodniach. Uznał, że pacjenci są zapisani do personelu, który już nie pracuje.

W jednej z placówek NFZ zakwestionował ważność 18 tys. deklaracji wyboru lekarza i pielęgniarki rodzinnej i nałożył na przychodnię ok. 40 tys. kar umownych.

Lubelscy lekarze postanowili odwołać się jednak od tych decyzji i pozwali NFZ. Sąd Rejonowy w Lublinie przyznał im rację - informuje Rzeczpospolita.

Natomiast pomorski oddział NFZ w placówce dostarczającej pacjentom wyroby medyczne, która wydawała chorym m.in. aparaty słuchowe zakwestionował kolejność czynności związanych z dofinansowaniem. Nałożył 72 tys. zł kary. Placówka pozwała oddział i w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ wygrała sprawę.

Więcej: www4.rp.pl


Chcesz być poinformowany o nowych publikacjach?

Powiadomienia Push to małe okienka wyświetlane na ekranie monitora lub smartfona. Użytkownik nie musi instalować dodatkowych aplikacji, aby korzystać z tych natywnych powiadomień. Dostępna w nowoczesnych przeglądarkach takich jak Mozilla Firefox i Google Chrome, system Andoid.autor/ źródło: 4.rp.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Z ankiet wyłonił się przykry obraz wizyty ginekologicznej - dla wielu kobiet to zło konieczne


W poufnej ankiecie przeprowadzonej w ramach Kampanii na rzecz dobrej opieki ginekologicznej ''Bezpieczny fotel?'' 2501 dziewcząt i kobiet odpowiedziało…Przy udziale polskich badaczy odkryto nowe podtypy…

Zwolnienia lekarskie już w formie elektronicznej

Więcej lądowisk i lekarzy medycyny ratunkowej

Polscy cukrzycy nadal bez dostępu do nowoczesnego…

NFZ przypomina o obowiązku przestrzegania kontraktu…

Sejmowa Komisja Zdrowia za odrzuceniem poprawek PiS…

Warszawa: w WIM działa pierwszy w Polsce system analiz…

Chcą zakazu sprzedaży leków poza aptekami

W USA odnotowano pierwszy przypadek zakażenia wirusem…