Neumann: poinformujemy przychodnie o proponowanych zmianach w POZ

Będziemy starali się zbudować własny przekaz, pokazując poszczególnym przychodniom i lekarzom rodzinnym, ile zyskają na nowym rozwiązaniu, dotyczącym zmian w POZ, i czego od nich oczekujemy - zapowiedział w czwartek (11 grudnia) wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.- Po wielotygodniowych rozmowach i zbliżaniu stanowisk, zostaliśmy zaskoczeni stanowiskiem liderów Porozumienia Zielonogórskiego, którzy, mam wrażenie, przez cały dzień, przez cały ten czas negocjacji, mieli w planie je zakończyć bez dojścia do kompromisu - powiedział Neumann.

Dodał, że liderzy PZ zgłaszali w trakcie negocjacji zaskakujące żądania. Dotyczyły one m.in. tego, by lekarze rodzinni mieli prawo do zamykania przychodni w dowolny dzień tygodnia, a także wprowadzenia pobieranej od pacjentów opłaty za wstęp do przychodni.

- To są rzeczy, których nie możemy zaakceptować, dlatego będziemy starali się informować lekarzy rodzinnych, w tych małych miejscowościach, którzy prowadzą swoje przychodnie, ponieważ mamy wrażenie, że przekaz, który idzie z negocjacji, kierowany przez liderów do poszczególnych członków PZ jest chyba przekazem nie do końca prawdziwym, nie do końca wiarygodnym - powiedział wiceminister.

Dodał: - Uznaliśmy, że będziemy starali się zbudować własny przekaz, pokazując prawdziwe, rzeczywiste dane poszczególnym przychodniom - ile zyskają na nowym rozwiązaniu i czego od nich oczekujemy.

Czwartkowe spotkanie kończy konsultacje projektu zarządzenia NFZ ws. kontraktowania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) na 2015 rok. Przedstawiciele kierownictwa resortu zdrowia spotkali się w tej sprawie z lekarzami. Nie osiągnięto jednak porozumienia.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Co najmniej tysiąc Polek urodziło dzieci innych matek. Kupiły komórkę jajową


Już co najmniej tysiąc Polek urodziło dzieci, których genetyczną matką jest inna kobieta. Kupiły komórkę jajową w klinice leczenia…Kolejne regulacje pakietów weszły w życie

Od 1 sierpnia możliwe zmiany w pakiecie onkologicznym

Szkolenia dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej…

Lekarze rozśmieszeni (?) pakietem onkologicznym i…

Prof. Brydak: przed epidemią grypy uchroniła nas…

Kosiniak-Kamysz proponuje zniesienie wieku emerytalnego

Redakcja

O zasadach refundacji denosumabu

W zakresie refundacyjnym właściwym jest uznanie następującej interpretacji poszczególnych kryteriów przedmiotowego wskazania: - osteoporoza pomenopauzalna u kobiet w wieku powyżej 60 lat (ukończone 60 lat życia, licząc od daty urodzenia);…
mz.gov.pl
Ministerstwo Zdrowia

Nie ma solidarności środowiskowej - sądy lekarskie…

30 proc. dzieci do drugiego roku życia codziennie…