Nagrody dla szpitali za pieniądze. Czy to w porządku?

Za publiczne pieniądze dyrektorzy szpitali i samorządowcy kupują sobie rozmaite dyplomy, nagrody, certyfikaty. Można się zastanawiać, jaki jest sens ich kupowania w przypadku szpitali, kiedy tak dużo mówi się o niedoborze środków w tej branży.- Wydaje się, że głównym powodem tej mody jest potrzeba zaprezentowania dobrego wizerunku przed swoim zwierzchnikiem, czyli organem założycielskim. Organ nadzorujący otrzymuje informację, że dyrektor szpital jest aktywnym, że się stara dobrze zarządzać jednostką.

Samodzielnemu Zespołowi Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota za otrzymanie Perły gratulował sam marszałek województwa mazowieckiego. Adam Struzik mówił o rzetelności, skuteczności placówki. Może więc chodzi o "pokazanie się" przed szefem. Ale czy ten szef nie wie, nie ma świadomości, że te nagrody są kupowane? - pyta na portalu wyborcza.pl Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego:

Jej zdaniem, Ministerstwo Zdrowia powinno wydać rozporządzenie, że nie można wydawać publicznych funduszy na takie nagrody.

Więcej: wyborcza.pl


autor/ źródło: Wyborcza.pl/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zapaść szpitali dzięcięcych. Których?


Szpital przy Niekłańskiej i szpital w Dziekanowie Leśnym stoją na skraju bankructwa. Jak władze Mazowsza zamierzają pomóc placówkom?Czy młoda krew może być cudowny lekiem na starzenie?

Pakiet onkologiczny: co zawiera projekt zmian ustawy…

Aptekarze do resortu: tylko wysokie kary mogą zapobiec…

PPOZ ws. rozporządzenia dot. trzech wzorów deklaracji

Pediatrzy: system finansowania w instytutach winien…

Nowy prezes NFZ na nowe czasy

Ratownicy - kierowcy muszą przejść drogie kursy…

Redakcja

Cztery stanowiska NIL i apel do ministra zdrowia o debatę

Jak informuje Naczelna Izba lekarska stanowiska podjęte przez prezydium dotyczą:- projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych,- projektu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości…
NIL
Komunikat

Naukowcy szukają leku, który może pomóc w gojeniu…