Nagrody dla szpitali za pieniądze. Czy to w porządku?

Za publiczne pieniądze dyrektorzy szpitali i samorządowcy kupują sobie rozmaite dyplomy, nagrody, certyfikaty. Można się zastanawiać, jaki jest sens ich kupowania w przypadku szpitali, kiedy tak dużo mówi się o niedoborze środków w tej branży.- Wydaje się, że głównym powodem tej mody jest potrzeba zaprezentowania dobrego wizerunku przed swoim zwierzchnikiem, czyli organem założycielskim. Organ nadzorujący otrzymuje informację, że dyrektor szpital jest aktywnym, że się stara dobrze zarządzać jednostką.

Samodzielnemu Zespołowi Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota za otrzymanie Perły gratulował sam marszałek województwa mazowieckiego. Adam Struzik mówił o rzetelności, skuteczności placówki. Może więc chodzi o "pokazanie się" przed szefem. Ale czy ten szef nie wie, nie ma świadomości, że te nagrody są kupowane? - pyta na portalu wyborcza.pl Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego:

Jej zdaniem, Ministerstwo Zdrowia powinno wydać rozporządzenie, że nie można wydawać publicznych funduszy na takie nagrody.

Więcej: wyborcza.pl


autor/ źródło: Wyborcza.pl/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nowe standardy medyczne mają poprawić bezpieczeństwo kobiet w ciąży z powikłaniami. Zaczną obowiązywać od czerwca


2 czerwca wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia ustanawiające nowe standardy opieki nad kobietami w ciąży zagrożonej. Mają…EMA o stosowaniu kremów z estradiolem

Zmiany w Prawie zamówień publicznych stają się…

Cyfryzacja polskiej medycyny przyspiesza będzie mniej…

OZZL: lekarze obciążeni wskazaniem czasu oczekiwania…

Tłuszcz – wróg czy przyjaciel? 10 faktów, o których…

Sąd umorzył proces ws. terapii chorej na SM lekiem…

W wiosennej sesji 1612 miejsc rezydenckich, w całym…

Kasy fiskalne u lekarzy i dentystów od 1 stycznia…

Raport: potrzebne nowe bodźce do przekształceń…