MZ o rekrutacji na bezpłatne kursy teleinformatyczne w ochronie zdrowia

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej w siedzibie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia odbyła się konferencja inaugurująca projekt pn. Poprawa jakości zarządzania w ochronie zdrowia poprzez popularyzację wiedzy na temat technologii ICT.Projekt zakłada poszerzenie wiedzy kadry medycznej oraz zarządzającej w sektorze ochrony zdrowia w zakresie dostępności, możliwości i korzyści płynących z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Przeszkolonych ma zostać łącznie 1 440 lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych oraz pracowników kadry zarządzającej. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby zatrudnienie w placówce opieki zdrowotnej, która ma podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim NFZ, albo udzielające świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych na podstawie innych tytułów.

Projekt jest kierowany przede wszystkim do osób w wieku 45+ oraz tych, które w swoim miejscu pracy nie mają wdrożonych systemów informatycznych.

W ramach projektu odbędzie się 12 szkoleń w 12 miastach wojewódzkich: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kursy będą miały formę wykładów i warsztatów z wykorzystaniem platformy e-learningowej.

Platforma umożliwia zgłoszenie się na szkolenia stacjonarne oraz odbycie szkoleń on-line. Pierwszy kurs stacjonarny odbędzie się już we wrześniu w Warszawie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Więcej: www.mz.gov.pl


autor/ źródło: MZ/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W sezonie grzewczym zwiększa się liczba dzieci cierpiących z powodu chorób dróg oddechowych


Jesień i zima to czas zwiększonego zanieczyszczenia powietrza w wyniku intensywnego ogrzewania budynków. Na skutek unoszącego się w powietrzu…Redakcja

Warszawa: gigantyczne śledztwo ws. szpitala MSW nie wykazało nieprawidłowości

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, w przebiegu kilkuletniego śledztwa, jakie prowadziła warszawska prokuratura w szpitalu MSW (dawne MSWiA) sprawdzono 5705 zabiegów, przesłuchano 200 lekarzy i 5 tys. pacjentów. O sprawie było głośno…
Gazeta Wyborcza
Prasa

Pasożyty pomogą w leczeniu chorób autoimmunologicznych?

Redakcja

Lewica: niekorzystne urynkowienie usług publicznych

Konferencję "Urynkowienie i prywatyzacja usług publicznych w Polsce - konsekwencje i zagrożenia" w Sejmie zorganizował klub SLD wraz z Ośrodkiem Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a z okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia. Dyrektor…
PAP
Prawo i zarządzanie

Młodzi lekarze nie chcą pracować w Polsce

Rząd przyjął projekt ustawy dot. zmian w przyznawaniu…

Na klauzulę sumienia mogą się powoływać tylko…

Kolegium Lekarzy Rodzinnych wzywa lekarzy do niepodpisywania…

Kosiniak-Kamysz: projekt ws. świadczeń pielęgnacyjnych…

10 najgroźniejszych pasożytów, które czają się…