Minister zdrowia: Kaczyńskiemu zależy na słupkach poparcia

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz uważa, że prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu bardziej zależy na słupkach poparcia niż na merytorycznej debacie o sytuacji w służbie zdrowia. Tak minister skomentował opuszczenie sali przez lidera PiS w trakcie tej debaty.Wcześniej podczas poniedziałkowej (7 kwietnia) debaty PiS nt. służby zdrowia Kaczyński wyraził rozczarowanie nieobecnością premiera Donalda Tuska. Po swojej krótkiej wypowiedzi prezes PiS opuścił salę.

- Dosyć specyficzna formuła zaproszenia w gościnę, to jest mniej więcej tak, jakbym zaprosił pana prezesa i paru polityków do swojego domu, po czym podał rękę i wyszedł. Ale nie zamierzamy się obrażać. Rozumiem aspekt całej sytuacji, bardzo chętnie weźmiemy udział w merytorycznej debacie - powiedział Arłukowicz.

Jak dodał, nie ma żadnych złudzeń, co do celów debaty PiS o zdrowiu. - Jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej, jak widać po pierwszym zachowaniu prezesa PiS, nie zależy mu na tym, żeby poznać treść ustaw i rozporządzeń, które przygotowaliśmy. Bardziej zależy mu na słupkach poparcia i na ich odbudowie. To przykre - ocenił Arłukowicz.

- Prezes Kaczyński ma szansę stanąć do debaty z Donaldem Tuskiem, jak premier z premierem, do twardej, męskiej debaty o tym, kto, co i czego dokonał, nie tylko w służbie zdrowia, ale w każdej dziedzinie życia - podkreślił minister.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W Bydgoszczy zaczynają kształcić inżynierów telemedycznych. Czy jest taka potrzeba?


1 kwietnia br. trzydziestu studentów, którzy zakończyli I etap studiów i obronili swoje prace inżynierskie, rozpoczęło naukę na pierwszym…Projekt dot. kształcenia pielęgniarek "Najlepszą…

NRL odpowiada resortowi w sprawie "Niebieskiej Karty"

Skrócenie kolejek oznacza naruszenie czyichś interesów

Nowa lista leków refundowanych. Jakie zmiany?

Zdaniem MZ rejonalizacja szpitali zapobiegnie odsyłaniu…

NFZ ogłasza konkurs na Dyrektora Śląskiego Oddziału…

Większość leków sprzedawanych w Polsce to zamienniki

Redakcja

MZ: wykaz świadczeń odrębnie finansowanych

Rozporządzenie określa wykaz świadczeń opieki zdrowotnej wymagających ustalenia odrębnego sposobu finansowania i rozliczanych odrębnie w ramach kwoty zobowiązania umów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Ustalano…
MZ/Infonfz
Ministerstwo Zdrowia

Przełom w leczeniu zaawansowanego raka piersi. Kobiety…