Milion zł zadośćuczynienia ma zapłacić Centrum Zdrowia Matki Polki

Staś urodził się siedem lat temu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jego przyczyną miało być niedotlenienie okołoporodowe. Lekarze zbyt długo zwlekali ze wykonaniem"cesarki".Chłopiec nie może żyć samodzielnie, nie chodzi, nie mówi, nie siedzi.

Rodzice chłopca sześć lat temu skierowali sprawę do sądu. Domagali się odszkodowania od szpitala i renty dla chłopca, który wymaga całodobowej opieki i kosztownej rehabilitacji.  

W czwartek (24 lipca) sąd okręgowy w Łodzi orzekł, że winę za stan zdrowia chłopca ponosi szpital. Biegli jako najbardziej prawdopodobną przyczynę porażenia wskazali niedotlenienie okołoporodowe.

Sąd zdecydował, że szpital musi zapłacić rodzicom chłopca milion złotych zadośćuczynienia plus odsetki ustawowe od 2007 roku, kiedy wpłynął pozew. Do tego co miesiąc szpital ma płacić na rzecz chłopca siedem tys. zł renty.

Szpital też musi wypłacić rodzicom zaległe renty, które od 2007 do 2013 roku miały wynosić od 2,3 do 3 tys. zł. Kwota, jaką Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki będzie musiał wypłacić rodzicom chłopca może wynieść ponad dwa miliony złotych.

Wiecej: www.dzienniklodzki.pl 


autor/ źródło: Dziennik Łódzki


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Latos: propozycja Dudy ws. likwidacji NFZ w pełni uzasadniona


Andrzej Duda podczas piątkowej (22 maja) wizyty w Katowicach, zapytany o możliwość poprawy sytuacji pacjentów powiedział, że byłby skłonny…Polscy naukowcy bliżej poznania mechanizmów chorób…

Zwiększa się przeżywalność chorych na nowotwory…

800 tys. Polaków cierpi z powodu zaćmy. Długi czas…

Zdaniem ekspertów choroby mózgu największym wyzwaniem…

Projekt zarządzenia NFZ niezgodny z oczekiwaniami…

Naukowcy ostrzegają: uwaga na Wikipedię, opisy chorób…

Bóle krzyża u młodych osób mogą być objawem…

Premier porozmawia z ministrem zdrowia o badaniach…

Komputery przegrywają z lekarzami przy stawianiu…