Mediator pomoże w rozwiązaniu konfliktu płacowego w szpitalu?

Po 22 dniach strajku okupacyjnego do Brzeskiego Centrum Medycznego przyjechał mediator specjalizujący się w rozwiązywaniu sporów pracowniczych. Rozmawiał z każdą ze stron konfliktu - pielęgniarkami i dyrekcją BCM. Mediacje mogą potrwać kilka dni.Pielęgniarki i położne żądają 300 zł podwyżki do pensji zasadniczej, dyrekcja BCM proponuje wzrost płac o 100 zł lub premię motywacyjną - informuje Radio Opole.

Strajkujący pracownicy zastanawiają się na różnymi formami protestu. W środę (26 marca) ulicami Brzegu ma przejść manifestacja - z BCM pod siedzibę Starostwa Powiatowego, aby tam zorganizować pikietę. Z kolei w czwartek pielęgniarki wybierają się na sesję Rady Powiatu Brzeskiego.

Ani personel medyczny, ani dyrekcja szpitala nie chciały rozmawiać z dziennikarzami. Jak ustaliło Radio Opole, zakaz informowania o szczegółach rozmów z mediatorem, to jeden z warunków powodzenia mediacji.

Więcej: www.radio.opole.pl


autor/ źródło: Radio Opole.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Pracują nad polskim lekiem przeciw nowotworowi płuc


Instytut Farmaceutyczny we współpracy z firmą farmaceutyczną Polfa Production S.A pracuje na lekiem do stosowania w leczeniu niedrobnokomórkowego…Leki kontra upały: uwaga, mogą działać inaczej

W Polsce brakuje lekarzy, zdaniem NRL zmiany są konieczne

Szansa na leczenie przyczynowe wrodzonej łamliwości…

Naukowcy stworzyli sztuczną krew

Przy udziale polskich badaczy odkryto nowe podtypy…

Zmiany w zasadach przeprowadzania badań lekarskich…

W sezonie grzewczym zwiększa się liczba dzieci cierpiących…

Drugie czytanie projektu dotyczącego transgranicznej opieki zdrowotnej

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (druk nr 2293, czytaj całość) ma wdrożyć przepisy unijnej…
Ekspert

Nowotwór pęcherza moczowego występuje prawie cztery…