Lubuskie: Sanepid będzie częściej badał wodę w szpitalach

Szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. Dorota Konaszczuk podjęła decyzję o zwiększeniu częstotliwości badań ciepłej wody w szpitalach na terenie województwa lubuskiego.


To wynik sytuacji w gorzowskiej lecznicy oraz ubiegłorocznych przypadków skażenia ciepłej wody bakterią Legionella na terenie województwa.

Dotychczas takie badania w szpitalach wykonywano, w ramach nadzoru sanitarnego, raz w roku. Na ten rok zaplanowano 43 badania ciepłej wody w szpitalach i placówkach szkolno-wychowawczych.

Po decyzji Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego będzie wykonanych 20 dodatkowych badań w celu ewentualnego wykrycia bakterii Legionella. Do dodatkowych badań wytypowane będą szpitale, które mają pod swoją opieką pacjentów o obniżonej odporności.

W przypadku wątpliwości dotyczących czystości mikrobiologicznej wody w lubuskich szpitalach badania będą powtarzane, aż do uzyskania całkowitej pewności, że woda nie zagraża ludziom - poinformowała wojewodę lubuskiego Jerzego Ostroucha szefowa lubuskiej Inspekcji Sanitarnej.


autor/ źródło: MSX/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Nie zabraniamy in vitro, ale nie stać nas na jego finansowanie


Nie zabraniamy in vitro, ale nie stać nas na finansowanie tego programu z budżetu państwa - mówiła w środę (2 grudnia) rzeczniczka rządu…Posłowie: choroby rzadkie wymagają szczególnej…

W przypadku ratowania życia, lekarz nie ma prawa…

Absynt z alkoholem metylowym

W Polsce maleje liczba badań klinicznych

800 tys. Polaków cierpi z powodu zaćmy. Długi czas…

Wchodzi w życie ustawa o książeczkach zdrowia dziecka

Zaniechanie szczepień może prowadzić do szybkiego…

Porada recepturowa od przyszłego roku?

Eksperci: system CPR coraz sprawniejszy, pomyłki…