Lubuskie: Sanepid będzie częściej badał wodę w szpitalach

Szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. Dorota Konaszczuk podjęła decyzję o zwiększeniu częstotliwości badań ciepłej wody w szpitalach na terenie województwa lubuskiego.


To wynik sytuacji w gorzowskiej lecznicy oraz ubiegłorocznych przypadków skażenia ciepłej wody bakterią Legionella na terenie województwa.

Dotychczas takie badania w szpitalach wykonywano, w ramach nadzoru sanitarnego, raz w roku. Na ten rok zaplanowano 43 badania ciepłej wody w szpitalach i placówkach szkolno-wychowawczych.

Po decyzji Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego będzie wykonanych 20 dodatkowych badań w celu ewentualnego wykrycia bakterii Legionella. Do dodatkowych badań wytypowane będą szpitale, które mają pod swoją opieką pacjentów o obniżonej odporności.

W przypadku wątpliwości dotyczących czystości mikrobiologicznej wody w lubuskich szpitalach badania będą powtarzane, aż do uzyskania całkowitej pewności, że woda nie zagraża ludziom - poinformowała wojewodę lubuskiego Jerzego Ostroucha szefowa lubuskiej Inspekcji Sanitarnej.


autor/ źródło: MSX/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
PPOZ podziela pogląd OZZL w sprawie "pakietu kolejkowego"


Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy opublikowany został list Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia skierowany…Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu…

Pistacje chronią przed groźnymi skutkami cukrzycy…

Idea slow life coraz popularniejsza. Stawiamy na relaks,…

Leków nie można wysyłać przez paczkomaty

Nowa lista leków refundowanych

PZ wywalczyło lepsze warunki, ale pacjenci nic nie…

Bój o stawkę kapitacyjną: resort jest zaskoczony…

Chcą zakazu sprzedaży leków poza aptekami

Redakcja

Botoks może upośledzać rozwój emocjonalny

Paraliżujące działanie toksyny botulinowej na mięśnie początkowo wykorzystywane było w neurologii i okulistyce – na przykład, aby zmniejszyć nadmierne napięcie mięśniowe u dzieci z porażeniem mózgowym czy osób po udarze mózgu.…
BBC / Money.pl/Medexpress
Nauka i Zdrowie