Łódzkie SOR-y według nowych wycen otrzymają o 8,5 mln zł więcej

W efekcie zmian zasad finansowania szpitali, które prowadzą szpitalne oddziały ratunkowe, przez najbliższe 6 miesięcy te placówki w Łódzkiem dostaną o 8,5 mln zł więcej niż do tej pory.Jak przypomina Dziennik Łódzki, szpitale, które mają kontrakt z NFZ na działanie SOR-ów, do tej pory otrzymywały dobowy ryczałt uzależniony jedynie od liczby przyjętych na oddział pacjentów i stanu ich zdrowia.

Dyrektorzy placówek podnosili, że takie rozliczanie nie było sprawiedliwe, a oddziały często przyczyniały się do zadłużenia szpitala.

Nowy sposób rozliczania premiuje najlepsze i najlepiej wyposażone oddziały, które codziennie przyjmują najwięcej pacjentów.

Stawka za dzień pracy oddziału ratunkowego po zmianie zarządzenia jest obecnie uzależniona dodatkowo od potencjału SOR-u: liczby i kwalifikacji pielęgniarek oraz lekarzy, dostępu do badań, operacji i wyposażenia oddziału w sprzęt medyczny.

Więcej: dzienniklodzki.pl


autor/ źródło: Dziennik Łódzki


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Pacjenci mogą mieć problem z kupieniem szczepionki Pentaxim


Po tym, jak Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał jedną z trzech serii preparatu Pentaxim, pacjenci mają problem z jej kupieniem. Jak…Pielęgniarki i położne nie spieszą się do wypisywania…

Eksperci: niech powstaną specjalne zespoły oceny…

Kielce: sąd utrzymał wyrok dla ginekologa z Pińczowa

Połowa kobiet ze stwierdzonym rakiem szyjki macicy…

Poród za granicą, bo wyższy standard opieki medycznej…

Kosiniak-Kamysz: projekt ws. świadczeń pielęgnacyjnych…

Brytyjczycy chcą polskich pielęgniarek, a polski…

W katowickiej prokuraturze już powołano specjalny…

Zmienione prawo zamówień publicznych: jak wpłynie…