Łódzkie SOR-y według nowych wycen otrzymają o 8,5 mln zł więcej

W efekcie zmian zasad finansowania szpitali, które prowadzą szpitalne oddziały ratunkowe, przez najbliższe 6 miesięcy te placówki w Łódzkiem dostaną o 8,5 mln zł więcej niż do tej pory.Jak przypomina Dziennik Łódzki, szpitale, które mają kontrakt z NFZ na działanie SOR-ów, do tej pory otrzymywały dobowy ryczałt uzależniony jedynie od liczby przyjętych na oddział pacjentów i stanu ich zdrowia.

Dyrektorzy placówek podnosili, że takie rozliczanie nie było sprawiedliwe, a oddziały często przyczyniały się do zadłużenia szpitala.

Nowy sposób rozliczania premiuje najlepsze i najlepiej wyposażone oddziały, które codziennie przyjmują najwięcej pacjentów.

Stawka za dzień pracy oddziału ratunkowego po zmianie zarządzenia jest obecnie uzależniona dodatkowo od potencjału SOR-u: liczby i kwalifikacji pielęgniarek oraz lekarzy, dostępu do badań, operacji i wyposażenia oddziału w sprzęt medyczny.

Więcej: dzienniklodzki.pl


autor/ źródło: Dziennik Łódzki


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Krótkowzroczność można leczyć niechirurgicznie dzięki specjalnym soczewkom ortokorekcyjnym


Okuliści tłumaczą, że zakładane na noc ortokorekcyjne soczewki, które są dostosowane kształtem do indywidualnego rozmiaru gałki ocznej,…Co się stanie z opieką szpitalną nad dziećmi,…

Seria do infuzji wycofana. O który lek chodzi?

Minister o zdarzeniu w Starachowicach: nie było błędu…

Nowe obowiązki sprawozdawcze świadczeniodawców…

Według ginekologów test NIFTY to milowy krok w diagnostyce…

Około 90 proc. chorych na astmę szybko przestaje…

Nowa terapia leczenia bólu dla pacjentów onkologicznych

Stanisław Radowicki

PPOZ ostrzega: pracę straci około 3 tys. lekarzy!