Łódzkie SOR-y według nowych wycen otrzymają o 8,5 mln zł więcej

W efekcie zmian zasad finansowania szpitali, które prowadzą szpitalne oddziały ratunkowe, przez najbliższe 6 miesięcy te placówki w Łódzkiem dostaną o 8,5 mln zł więcej niż do tej pory.Jak przypomina Dziennik Łódzki, szpitale, które mają kontrakt z NFZ na działanie SOR-ów, do tej pory otrzymywały dobowy ryczałt uzależniony jedynie od liczby przyjętych na oddział pacjentów i stanu ich zdrowia.

Dyrektorzy placówek podnosili, że takie rozliczanie nie było sprawiedliwe, a oddziały często przyczyniały się do zadłużenia szpitala.

Nowy sposób rozliczania premiuje najlepsze i najlepiej wyposażone oddziały, które codziennie przyjmują najwięcej pacjentów.

Stawka za dzień pracy oddziału ratunkowego po zmianie zarządzenia jest obecnie uzależniona dodatkowo od potencjału SOR-u: liczby i kwalifikacji pielęgniarek oraz lekarzy, dostępu do badań, operacji i wyposażenia oddziału w sprzęt medyczny.

Więcej: dzienniklodzki.pl


autor/ źródło: Dziennik Łódzki


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Leczymy świeży zawał równie skuteczne, jak w Niemczech i USA


W Polsce chorych z ostrym zawałem serca ratuje się równie skutecznie, jak w najlepszych pod tym względach krajach na świecie, takich jak…W sezonie wiosna-let0 13 proc. Polaków zostało ugryzionych…

Projekt zmian w wykazie leków refundowanych

Lekarz z Karbali: nie mieliśmy doświadczenia, popełnialiśmy…

Ile obecnie wynosi opłata za kopię dokumentacji…

Będzie multimedialna platforma edukacyjna dla pacjentów…

Opolskie NFZ szkoli lekarzy POZ w zakresie pakietu…

Cyfryzacja polskiej medycyny przyspiesza będzie mniej…

Redakcja

Karty Dużej Rodziny nie w aptekach

Informacja MPiPS jest odpowiedzią na apel dotyczący uniemożliwiania przystępowania aptek do Karty Dużej Rodziny.Jak wyjaśnia Ministerstwo, Karta Dużej Rodziny jest instrumentem polityki rodzinnej zapewniającym członkom rodzin wielodzietnych…
NIA
Farmacja

OZZL: SPZOZ może podpisać z lekarzem umowę cywilnoprawną…