Łódzkie SOR-y według nowych wycen otrzymają o 8,5 mln zł więcej

W efekcie zmian zasad finansowania szpitali, które prowadzą szpitalne oddziały ratunkowe, przez najbliższe 6 miesięcy te placówki w Łódzkiem dostaną o 8,5 mln zł więcej niż do tej pory.Jak przypomina Dziennik Łódzki, szpitale, które mają kontrakt z NFZ na działanie SOR-ów, do tej pory otrzymywały dobowy ryczałt uzależniony jedynie od liczby przyjętych na oddział pacjentów i stanu ich zdrowia.

Dyrektorzy placówek podnosili, że takie rozliczanie nie było sprawiedliwe, a oddziały często przyczyniały się do zadłużenia szpitala.

Nowy sposób rozliczania premiuje najlepsze i najlepiej wyposażone oddziały, które codziennie przyjmują najwięcej pacjentów.

Stawka za dzień pracy oddziału ratunkowego po zmianie zarządzenia jest obecnie uzależniona dodatkowo od potencjału SOR-u: liczby i kwalifikacji pielęgniarek oraz lekarzy, dostępu do badań, operacji i wyposażenia oddziału w sprzęt medyczny.

Więcej: dzienniklodzki.pl


autor/ źródło: Dziennik Łódzki


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Lekarzu, pamiętaj też o własnym zdrowiu


W Światowym Dniu Zdrowia - dziękuję Wszystkim Wam - za codzienne poświęcenie dla życia i zdrowia pacjentów, które niejednokrotnie wykracza…Opolskie NFZ szkoli lekarzy POZ w zakresie pakietu…

Zmiany w dokumentacji medycznej lekarzy AOS

Na mocy rozporządzenia informacja sporządzona przez lekarza leczącego pacjenta w poradni specjalistycznej, który przekazuje lekarzowi podstawowej opieki zdrowotnej informację o rozpoznaniu, sposobie leczenia, rokowaniu, ordynowanych lekach,…
Ekspert

Podstępne nadciśnienie płucne

Ponad 150 tys. Polaków zapada co roku na nowotwory.…

Druk przestrzenny = sprawne ciało do późnej starości?

Łódź: "superbakteria" zabiła pacjenta

Na mięśniaki macicy cierpi połowa kobiet między…

40 proc. leków w Polsce to zamienniki. Wszystko z…

Konstytucja, wolność sumienia a klauzula sumienia