Likwidacji stażu podyplomowego była błędem

Decyzja o likwidacji stażu podyplomowego i zastąpieniu go dwusemestralnym praktycznym nauczaniem w dziedzinach klinicznych realizowanym w trakcie ostatniego roku studiów na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym, była błędna - uważa Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.Podjęło ono w piątek (8 maja) stanowisko ws. kształcenia przeddyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów. Postuluje w nim, aby władze państwowe ponownie przeanalizowały skutki likwidacji stażu zarówno pod kątem wpływu na jakość kształcenia kadr medycznych, prawa pacjenta do świadczeń zdrowotnych udzielanych przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych i etycznych oraz uprawnienia osób kształcących się w zawodach lekarza i lekarza dentysty, do właściwych, w tym także bezpiecznych od strony prawnej, warunków zdobywania wiedzy praktycznej.

Samorząd lekarski uważa, że staż podyplomowy stanowi niezbędne uzupełnienie wiedzy, a zwłaszcza umiejętności praktycznych uzyskanych w trakcie studiów.

Więcej: www.nil.org.pl


autor/ źródło: NIL


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Raka jajnika nawet w zaawansowanym stadium można leczyć


Po raz pierwszy w Polsce obchodzimy dziś Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Rak jajnika jest trzecim najpowszechniejszym nowotworem…Kroki do e-zdrowia

Gdyby pielęgniarki miały wypisywać recepty, to...

Leki OTC zwierające substancje psychoaktywne - dozwolone…

Za wcześnie na ocenę, jak funkcjonuje ustawa transgraniczna

Papierowa dokumentacja medyczna do 2017 roku

Opole: nabór kandydatów na stanowisko dyrektora…

Zarząd Główny PTAiIT wycofał poparcie dla projektu…

Solidarność: lekarze powinni negocjować podwyżki…

Ratownicy medyczni: praca do 67 roku? Nie damy rady