Lekarze chcą zarabiać 12 tysięcy złotych

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przygotował projekt rozporządzenia, które określa tzw. siatkę płac dla części lekarzy. Ci jednak twierdzą, że stawki, które proponuje, są zbyt niskie. Chcą zarabiać: 8, 10 i 12 tysięcy złotych, w zależności od stopnia wykształcenia - pisze „Fakt”.Ministerstwo Zdrowia w projekcie rozporządzenia zaproponowało, by pensja lekarza specjalisty (najwyższa możliwa pozycja zawodowa lekarza) - wynosiła od 1970 do 4560 zł miesięcznie brutto. Dziś jest to 1860-3950 zł miesięcznie.

To jednak tylko zasadnicze wynagrodzenie, doliczane są do niego jeszcze dodatki: funkcyjne, za staż pracy czy dyżury. Z danych resortu zdrowia wynika, że średnia pensja lekarza to obecnie ok. 7 tysięcy złotych brutto.

Projekt MZ rozsierdził specjalistów. Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy chce, by podzielić lekarzy na trzy grupy: bez specjalizacji, z pierwszym stopniem specjalizacji i specjalistów z drugim stopniem specjalizacji. Zaleca też by w rozporządzeniu ustalić dla każdej grupy minimalną pensję w wysokości - odpowiednio - 8, 10 i 12 tysięcy zł brutto.

Więcej: www.rmf24.pl


autor/ źródło: Infonfz/rmf24.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Co jest problemem powiatowych szpitali?


Jednym z seriali osiągających szczyty popularności jest „Ranczo” pokazujące w nieco krzywym zwierciadle lokalne społeczności i bonzów…Redakcja

MZ: informacja dla par chcących wziąć udział w Programie in vitro

Placówki, które były realizatorami Programu w 2013 r., a nie są wymienione na liście, nadal go realizują – zgodnie z zawartymi umowami. Nie kwalifikują one obecnie do udziału w Programie ze względu na dużą liczbę par już zarejestrowanych…
mz.gov.pl
Ministerstwo Zdrowia

Ratownicy medyczni: praca do 67 roku? Nie damy rady

Sejm za coroczną waloryzacją świadczeń pielęgnacyjnych

Młodzi lekarze powinni mieć swobodę wyboru specjalizacji

WHO: obserwujemy powrót cholery

2 mln Polaków cierpi na przewlekłą obturacyjną…

Co grozi lekarzowi za wypisanie fałszywego zwolnienia…

Blisko 180 szpitali z akredytacją

Wrocław: zmarła pacjentka z tzw. świńską grypą