Lekarz stwierdził zgon żyjącego pacjenta

Reanimujący ciężko chorego pacjenta ratownicy medyczni wezwali na pomoc lekarza. Jak informuje portal Rmf24.pl, ten, mimo kontynuowania akcji reanimacyjnej, stwierdził zgon chorego. Kolejny lekarz, który miał wypisać kartę zgonu, stwierdził, że pacjent żyje, wtedy chorego przetransportowano do szpitala.W Kupieninie rodzina wezwała karetkę do 72-letniego ojca z zatrzymaną akcją serca. Reanimacja przez ratowników nieprzytomnego mężczyzny nie przyniosła rezultatów, więc wezwali na miejsce załogę z lekarzem. Ten po przybyciu podjął kolejną próbę reanimacji, jednak uznał, iż chorego nie da się uratować. Poinformował rodzinę o śmierci pacjenta i poprosił o wezwanie lekarza rodzinnego w celu wypisania karty zgonu – relacjonuje Rmf24.pl.

Po przybyciu lekarz rodzinny stwierdził, iż pacjent oddycha i wezwał karetkę, która przetransportowała go do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. W szpitalu 72-latek żył jeszcze przez tydzień. 

Prokuratura prowadzi postępowanie, które ma odpowiedzieć na pytanie, czy lekarz nie popełnił błędów podczas reanimacji pacjenta.


autor/ źródło: Rmf24.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zła wiadomość dla miłośników wina


Picie czerwonego wina może nie być aż tak korzystne dla zdrowia, jak się uważa – sugerują naukowcy z Johns Hopkins University School…Kanadyjski inwestor zbuduje szpital w Żywcu i będzie…

Raport: w 2050 r. oporność na antybiotyki może…

Łódzkie SOR-y według nowych wycen otrzymają o…

Wiosenne zapalenie spojówek najczęściej dotyka…

Pakiet onkologiczny nie sprawdzi się u najmłodszych

Jak zdiagnozować zespół metaboliczny

Późna ciąża to dłuższe życie

Raport PMR: rynek chirurgii plastycznej wart 200 mln…

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych…