Lekarz od medycznej marihuany z CZD już nie pracuje w poradni

Rodzice dzieci leczonych medyczną marihuaną w Centrum Zdrowia Dziecka chcą, by nadal leczył je doktor Marek Bachański. Medyk pracuje obecnie na oddziale, a nie jak do tej pory w poradni. - donosi Gazeta Prawna.pl


Lekarz przez kilka miesięcy prowadził eksperyment z użyciem medycznej marihuany w Centrum Zdrowia Dziecka. W lipcu został od niego odsunięty. Jego przełożeni zarzucali mu braki w dokumentacji medycznej i nielegalne prowadzenie badań. Doktor nie godził się z zarzutami. Udał się na miesięczny urlop, a po powrocie do pracy został skierowany na oddział. Teraz mówi, że czeka na wytyczne. Deklaruje chęć powrotu do tego co robił dotychczas. - Na temat leczenia tego typu pacjentów wiem dużo i nadal jestem w stanie im pomóc - mówi.

Joanna Walaszczyk, mama Kacperka, u którego leczenie medyczną marihuaną przynosi efekty, nie rozumie dlaczego doktor został odsunięty od leczenia jej syna. Rodzice dzieci leczonych dotychczas przez lekarza, nie wykluczają złożenia pozwó zbiorowego przeciwko Centrum Zdrowia Dziecka.

Więcej na: gazetaprawna.pl


autor/ źródło: Gazeta Prawna.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Od 2018 r. połowa absolwentów medycyny zostanie bez specjalizacji?


W roku 2018 dyplomy otrzymają studenci, którzy studiowali na starych i nowych zasadach. Na rynku znajdzie się 6 tys. absolwentów. Czy wystarczy…Czy wzrośnie stawka kapitacyjna?

Od 2017 r. szczepienia pneumokokowe dla wszystkich…

Co się stanie z opieką szpitalną nad dziećmi,…

Nowela ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej…

NRL: Konsultacje społeczne to fikcja

Pakiet kolejkowy uchwalony

Arłukowicz oburzony słowami krajowego konsultanta…

Importerzy równolegli postulują o zmiany w ustawie…

Wrocław: wiosną i latem rośnie liczba zawałów