Lekarka zwolniona; powód - za mało zlecanych badań

Szef miejskiej przychodni POSUM w Poznaniu zwolnił lekarkę, bo wystawiała pacjentom za mało skierowań na badania.Kierujący przychodnią zarzucił lekarce, że źle wykonywała swoje obowiązki i nie wysyłała chorych na badania. Zwolniona specjalistka - diabetolog z ponad 20-letnim stażem - odpowiada, że wysyłała chorych na dodatkowe badania tylko wtedy, kiedy były do tego wskazania - podaje Gazeta Wyborcza.

Wypowiadając się dla GW prof. Bogna Wierusz-Wysocka, konsultant wojewódzki w dz. diabetologii, wyraza opinię, że zwolniona diabetolog jest bardzo dobrym lekarzem. - Nie sądzę, by działała na szkodę chorych - mówi konsultant i podkreśla, że nie ma standardów w diabetologii, które mówiłby, jak często powinno wykonywać się chorym USG. Poszerzone badanie krwi wykonuje się raz do roku.

Specjalistyczne badania, których lekarka miała nie zlecać, są wykonywane na miejscu. Przychodnia w ostatnim czasie sporo zainwestowała w sprzęt. Kupiono m.in tomograf komputerowy do badania dna oka, nowe USG. 

Więcej:  www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Śledczy tropią przypadki nielegalnego handlu długami szpitali


Wszędzie tam, gdzie w grę może wchodzić nieważność umowy przenoszącej wierzytelność należną z tytułu wykonania świadczeń na rzecz…NRL podniesie składkę? Kiedy?

WHO ostrzega przed wirusem polio

Prezes NRL pisze do ministra zdrowia ws. pakietu onkologicznego

Przełom w leczeniu zaawansowanego raka piersi. Kobiety…

RPO apeluje o prace nad ustawą o testach genetycznych

Redakcja

Kujawsko-Pomorskie stawia na rozwój turystyki medycznej

Według danych za 2012 r. w ciągu roku Polskę odwiedza 600 tys. pacjentów, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Nie jesteśmy jednak potęgą turystyki medycznej. Lewiatan, który chce rozpropagować ośrodki medyczne w regionie,…
Gazeta Wyborcza
Prasa

RzPP otrzymał ok. 300 sygnałów o ograniczonym dostępie…

Redakcja

Zwrot kosztów leczenia za granicą bez procesów z NFZ?

Jak informuje gazetaprawna.pl, umożliwić to ma rozważana poprawka do ustawy wdrażającej dyrektywę, nad którą toczą się prace w Sejmie. Na razie przepisy implementujące unijne prawo do polskich warunków nie zostały wprowadzone. Tymczasem…
Gazeta Prawna.pl
Prasa

Decyzją GIF Phenazolinum zostaje wycofane z obrotu