Leczenie w szpitalu, noclegi w hotelu

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku jest pierwszym szpitalem na Pomorzu, który korzysta z możliwości umieszczania pacjentów - na czas poddawania ich radioterapii - w hotelu, a nie w szpitalu.- Uznaliśmy, że to dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy musieliby dojeżdżać ponad 100 km dziennie przez trzy-cztery tygodnie, bo tyle zwykle trwa radioterapia. Dla systemu to też o wiele tańsze, niż pobyt na oddziale - tłumaczy Ewa Książek-Bator, dyrektor UCK.

Po rozstrzygnięciu przetargu szpital podpisał z hotelem umowę do końca roku na 15 miejsc noclegowych oraz 5 miejsc rezerwowych, jeśli okażą się potrzebne. Obecnie w hotelu przebywa 15 pacjentów.

Do dyspozycji pacjentów są pokoje dwu- i trzyosobowe, każdy z łazienką, umywalką, natryskiem i WC. Większość pacjentów mieszka w hotelu od poniedziałku do piątku, a na weekend wyjeżdża do domu.

W przypadku pogorszenia samopoczucia w trakcie leczenia zawsze istnieje możliwość skierowania pacjenta do szpitala i kontynuacji leczenia na oddziale.

Więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/


autor/ źródło: dziennikbaltycki.pl


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Komisarz unijny o znaczeniu szczepień - są jednym z największych osiągnięć zdrowia publicznego


Vytenis Andriukaitis, komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności UE z okazji zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Szczepień (…Badanie krwi pomoże ustalić biologiczny wiek pacjenta?

Rząd za większą ochroną praw pacjenta - przyjęto…

Sąd umorzył proces ws. terapii chorej na SM lekiem…

Ukazał się wyrok TK dotyczący udostępniania danych dawców szpiku

Minister Zdrowia i Krajowa Rada Transplantacyjna nie potrzebują pełnego bieżącego dostępu do wszystkich danych potencjalnych dawców szpiku do wypełniania swoich ustawowych zadań. Nie uczestniczą w żaden sposób w procesie doboru dawca-biorca…
Ekspert

Nowy lek na zaawansowanego szpiczaka mnogiego ma szansę…

Precyzyjna diagnostyka DNA zarodka umożliwia wczesne…

"Co najmniej" dwóch ratowników w karetce P to za…

Czy znachorzy i uzdrowiciele przestaną zagrażać…

Polka szuka brakujących elementów zagadki zespołu…