Kujawsko-Pomorskie: Jak długo będziesz czekał do lekarza? Zadzwoń do NFZ

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ uruchomił infolinię dla chorych, którzy chcą dowiedzieć się, w której poradni najszybciej otrzymają pomoc specjalisty. Pod numerem telefonu 800-804-002 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) można uzyskać informację o długości kolejki i średnim czasie oczekiwania na przyjęcie przez lekarzy w całym województwie.Pod numerem telefonu 800-804-002 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) można uzyskać informację o długości kolejki i średnim czasie oczekiwania na przyjęcie przez lekarzy w całym województwie.

Długość kolejek można też sprawdzać na stronie kujawsko-pomorskiego NFZ. Nie ma tam już jednak aplikacji, którą bydgoski oddział funduszu stworzył i uruchomił przed dwoma miesiącami. Teraz zastąpił ją ogólnopolski serwis o kolejkach.

Jak tłumaczy Jan Raszeja, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiego oddziału Funduszu, NFZ zebrał doświadczenia oddziałów, które starały się internetowo monitorować kolejki i stworzył ujednolicony system dla całego kraju. Pacjent, który z różnych powodów chce się leczyć w innym województwie, ma bez problemu znaleźć lekarza za pomocą tej aplikacji.

Więcej: www.gazeta.pl


autor/ źródło: Gazeta Wyborcza


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Rynek dermokosmetyków w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie


Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firm Oceanic i Euro Fragrance, szacuje, że rynek dermokosmetyków w Polsce wart jest 1,2 miliarda…NFZ o zmianach w umowach świadczeń kontraktowanych…

Pracują nad polskim lekiem przeciw nowotworowi płuc

System ochrony zdrowia nie powinien gubić dzieci

Redakcja

Rok temu szpital został spółką - teraz zarabia i inwestuje

Z ogromnego 270-milionowego długu zostało 80 mln zł "zobowiązań bezpiecznych", czyli pożyczki z urzędu marszałkowskiego, którą szpital będzie musiał spłacać przez 15 lat. Ponad 100 mln zł na spłatę wierzycieli udało się wywalczyć w MZ - informuje…
Gazeta Wyborcza
Prasa

Prezes NRL pisze do ministra zdrowia ws. pakietu onkologicznego

Wskaźnik onkologiczny zdecyduje o dodatkowych środkach…

Konsorcjum RNA na liście wiodących placówek naukowych

Apelu NRL do ministra zdrowia ws. wynagrodzenia za…

Cezary Cieślukowski nowym wiceministrem zdrowia