Konsultant w dz. medycyny paliatywnej nagrodzona w plebiscycie

W plebiscycie kampanii ''Rak. To się leczy!'' laureatką w kategorii: ''Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem'' została dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej.Dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz przyjmując statuetkę podczas niedawnej uroczystej gali podkreśliła, że traktuje tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego środowiska lekarzy zajmujących się leczeniem objawowym, które w ostatnim czasie coraz częściej zaczyna być traktowane równorzędnie z leczeniem przyczynowym. 

- Szczególnie ważna jest świadomość docenienia pracy przez pacjentów, którzy głosowali w plebiscycie - podkreśliła konsultant krajowa. 
 
Aleksandra Ciałkowska-Rysz jest kierownikiem Pracowni Medycyny Paliatywnej Katedry Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz kierownikiem Oddziału Medycyny Paliatywnej Uniwersyteckiego Szpitala im. WAM - Centralny Szpital Weteranów w Łodzi.

Jest redaktorem naczelnym czasopisma „Medycyna Paliatywna” i autorką publikacji naukowych dotyczących medycyny paliatywnej. Wspiera projekty edukacyjne i działania na rzecz poprawy jakości życia pacjentów. Przewodniczy grupie ekspertów przy Koalicji na rzecz Walki z Bólem ''Wygrajmy z Bólem''.

Kampania ''Rak. To się leczy!'' to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie Polaków do badań oraz obalenie stereotypu, że nowotwór to wyrok. Kampania w przyjazny sposób pokazuje, że leczenie raka może być skuteczne, o ile choroba zostanie wcześnie wykryta.


autor/ źródło: KR/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Leki na bazie marihuany można sprowadzać do Polski. Stosowanie pod kontrolą lekarza


Leki na bazie marihuany można sprowadzać do Polski. Powinny być one jednak stosowane wyłącznie pod kontrolą lekarza i jedynie w postaci…Pakiet kolejkowy uchwalony

Co zmieni się w pracy lekarzy rodzinnych w przyszłym…

Decyzję o znieczulenia przy porodzie podejmuje lekarz

Szpitale nie chcą podawać kosztów procedur. Nowa…

Redakcja

GIF: seria seroxatu wycofana z obrotu

Do GIF wpłynęła informacja dotycząca decyzji własnej podmiotu odpowiedzialnego o wycofaniu z obrotu serii produktu w związku z niezgodnościami stwierdzonymi w miejscu wytwarzania substancji czynnej podczas inspekcji przeprowadzanej przez Amerykańską Agencję…
GIF
Komunikat

Szpital nie może być zamykany na noc

Dyrektorzy szpitali: wdrożenie od stycznia norm zatrudnienia…

Projekt zarządzenia NFZ niezgodny z oczekiwaniami…

Lekarz nie odpowiada za off-label, tylko za błąd…