Konsultant w dz. medycyny paliatywnej nagrodzona w plebiscycie

W plebiscycie kampanii ''Rak. To się leczy!'' laureatką w kategorii: ''Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem'' została dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej.Dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz przyjmując statuetkę podczas niedawnej uroczystej gali podkreśliła, że traktuje tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego środowiska lekarzy zajmujących się leczeniem objawowym, które w ostatnim czasie coraz częściej zaczyna być traktowane równorzędnie z leczeniem przyczynowym. 

- Szczególnie ważna jest świadomość docenienia pracy przez pacjentów, którzy głosowali w plebiscycie - podkreśliła konsultant krajowa. 
 
Aleksandra Ciałkowska-Rysz jest kierownikiem Pracowni Medycyny Paliatywnej Katedry Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz kierownikiem Oddziału Medycyny Paliatywnej Uniwersyteckiego Szpitala im. WAM - Centralny Szpital Weteranów w Łodzi.

Jest redaktorem naczelnym czasopisma „Medycyna Paliatywna” i autorką publikacji naukowych dotyczących medycyny paliatywnej. Wspiera projekty edukacyjne i działania na rzecz poprawy jakości życia pacjentów. Przewodniczy grupie ekspertów przy Koalicji na rzecz Walki z Bólem ''Wygrajmy z Bólem''.

Kampania ''Rak. To się leczy!'' to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie Polaków do badań oraz obalenie stereotypu, że nowotwór to wyrok. Kampania w przyjazny sposób pokazuje, że leczenie raka może być skuteczne, o ile choroba zostanie wcześnie wykryta.


autor/ źródło: KR/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Lekarze nie mogą zdiagnozować wszystkich alergii nabytych


Pojawiły się wraz z rozwojem cywilizacji i powstaniem substancji chemicznych. Lekarze nie mogą wielu z nich rozpoznać - alergie nabyte są…Wiceminister Warczyński po pikiecie pielęgniarek:…

Jest niemal pewne, że 1 sierpnia nie będzie ostatecznym…

Szpitale muszą podjąć decyzję, czy wchodzą w…

Badania: ograniczenie spożycia nasyconych kwasów…

Lekarze nie chcą sądzić swojego kolegi

Część Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych zostanie…

RPP: nie ma podstawy do nałożenia kar na lekarzy…

Nowotwory głowy i szyi wykrywane zbyt późno

Redakcja

Spóźniona ustawa transgraniczna to strata dla szpitali

W prawie wszystkich krajach UE działają już krajowe punkty kontaktowe (KPK) dla pacjentów, którzy chcą korzystać z leczenia transgranicznego. W Polsce tę funkcję pełni jednoosobowo pracownik NFZ, z którym można się skontaktować…
Dziennik Gazeta Prawna
Prawo i zarządzanie