Konsultant w dz. medycyny paliatywnej nagrodzona w plebiscycie

W plebiscycie kampanii ''Rak. To się leczy!'' laureatką w kategorii: ''Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem'' została dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej.Dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz przyjmując statuetkę podczas niedawnej uroczystej gali podkreśliła, że traktuje tę nagrodę jako wyróżnienie dla całego środowiska lekarzy zajmujących się leczeniem objawowym, które w ostatnim czasie coraz częściej zaczyna być traktowane równorzędnie z leczeniem przyczynowym. 

- Szczególnie ważna jest świadomość docenienia pracy przez pacjentów, którzy głosowali w plebiscycie - podkreśliła konsultant krajowa. 
 
Aleksandra Ciałkowska-Rysz jest kierownikiem Pracowni Medycyny Paliatywnej Katedry Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz kierownikiem Oddziału Medycyny Paliatywnej Uniwersyteckiego Szpitala im. WAM - Centralny Szpital Weteranów w Łodzi.

Jest redaktorem naczelnym czasopisma „Medycyna Paliatywna” i autorką publikacji naukowych dotyczących medycyny paliatywnej. Wspiera projekty edukacyjne i działania na rzecz poprawy jakości życia pacjentów. Przewodniczy grupie ekspertów przy Koalicji na rzecz Walki z Bólem ''Wygrajmy z Bólem''.

Kampania ''Rak. To się leczy!'' to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie Polaków do badań oraz obalenie stereotypu, że nowotwór to wyrok. Kampania w przyjazny sposób pokazuje, że leczenie raka może być skuteczne, o ile choroba zostanie wcześnie wykryta.


autor/ źródło: KR/Rynek Zdrowia


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Zarządzenie prezesa NFZ w zakresie chemioterapii


Prezes NFZ wydał nowelizację zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie…Łódzkie SOR-y według nowych wycen otrzymają o…

Precyzyjna diagnostyka DNA zarodka umożliwia wczesne…

Komunikat FDA dotyczący bezpieczeństwa stosowania…

Edukacja pacjentów po zawale to ważny element terapii

Czy premier spotka się z lekarzami i wprowadzi pilotaż…

Po godz. 18 przychodnia nie przyjmie pacjenta?

Sześciu kandydatów na stanowisko prezesa NFZ

Leki na bazie marihuany można sprowadzać do Polski.…

Ratownicy medyczni: praca do 67 roku? Nie damy rady