Konferencja Naukowa Kardiologia Prewencyjna 2015

W dniach 20-21 listopada 2015 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się Konferencja Naukowa „Kardiologia Prewencyjna 2015 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Będzie to już ósma edycja, cieszącej się coraz większym zainteresowaniem, konferencji.


Podczas tegorocznej Konferencji "Kardiologia Prewencyjna" poruszone zostaną zagadnienia związane z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie kardiologii prewencyjnej. Zostaną także zaprezentowane wyniki dużych polskich projektów badawczych. Dużo czasu poświęcimy praktycznym wskazówkom postępowania, zarówno w zakresie diagnostyki jak i leczenia chorób układu krążenia. Wysoki poziom konferencji zapewni udział najwybitniejszych ekspertów i najlepszych wykładowców z kraju i z zagranicy. Konferencję zaszczycą swoją obecnością między innymi Prezydent European Atherosclerosis Society prof. Alberico Catapano oraz Prezydent-Elekt European Association for Cardiovascular Prevention and Rehabilitation prof. Diederick Grobbee.

Konferencja "Kardiologia Prewencyjna" to spotkanie multidyscyplinarne, skierowane nie tylko do kardiologów oraz kardiochirurgów, ale także lekarzy rodzinnych, internistów i diabetologów. Ponieważ w zakresie kardiologii prewencyjnej mieści się zarówno choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, dyslipidemia, nadciśnienie tętnicze i inne czynniki ryzyka, a także profilaktyka nagłego zgonu i epidemiologia z pewnością nie zabraknie okazji do ciekawych, interdyscyplinarnych dyskusji.


autor/ źródło: Infonfz/Mat. prasowe


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W USA odnotowano pierwszy przypadek zakażenia wirusem MERS


Pierwszy przypadek zarażenia wirusem MERS (Bliskowschodnim Syndromem Oddechowym) w USA stwierdzono u pracownika służby zdrowia, który wrócił…Elektrostymulacja pomocna w leczeniu niektórych migren

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej…

W najbliższych dniach zostaną ogłoszone pierwsze…

MZ: dotacja budżetowa na leczenie osób nieubezpieczonych

Miliard ludzi na świecie ma problemy ze słuchem.…

List z Kancelarii Prezydenta do ministra zdrowia ws.…

Homeopatia w odwrocie

Wiosenne zapalenie spojówek najczęściej dotyka…

Uproszczona procedura z kartami zgonu