Kolejkowa reforma - jest, czy będzie?

Jak się okazuje minister zdrowia popełnił falstart mówiąc o kolejkowej reformie. Jak donosi RMF FM dopiero za kilka dni projekty ustaw związane ze zlikwidowaniem kolejek do onkologów mają trafić do konsultacji społecznych. Deklaracje Bartosza Arłukowicza, że wszystkie zmiany w prawie niezbędne do wprowadzenia reformy są już gotowe, były przedwczesne.W piątek (21 marca) minister Bartosz Arłukowicz zapewniał, że niezwłocznie prześle projekty do konsultacji. Wszystkie te projekty zostały formalnie przesłane do programu prac rządu. My te projekty mamy napisane legislacyjnie - zapewniał szef resortu zdrowia.

RMF FM sprawdziło w ministerstwie, kiedy projekty zostaną opublikowane. Jak ustalono nie nastąpi to jednak w ciągu kilku dni. Nie wiadomo, skąd takie opóźnienia.

W pakiecie kolejkowym ministra ma znaleźć się m.in.: zniesienie limitów dla chorych na raka, szybka terapia onkologiczna, rozszerzenie możliwości diagnostycznych dla lekarzy POZ i motywowanie specjalistów do przyjmowania nowych pacjentów.

Więcej: www.rmf24.pl


autor/ źródło: RMF FM


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Polskie badania nad testami genetycznymi dot. nowotworów - zakończone


W Polsce jest już dostępna pełna diagnostyka predyspozycji do rozwoju nowotworu: panel nowotworowy 172 Plus, obejmujący skryning ponad 1,7…Pacjenci szukają tańszych odpowiedników leków:…

Wiceminister Cieślukowski pokieruje pracą trzech…

Nowa lista leków refundowanych

System ochrony zdrowia nie powinien gubić dzieci

Neumann: w czwartek pakiet onkologiczny i kolejkowy…

Badania profilaktyczne wzroku konieczne przynajmniej…

Dyżury na SOR-ze rezydentów, tylko za ich zgodą

Redakcja

Aplikacja Kolejki Centralne wystartowała

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że pod adresem https://dilo.nfz.gov.pl/ap-kolce/ została uruchomiona aplikacja Kolejki Centralne (AP-KOLCE). Aplikacja ta przeznaczona jest dla…
Dep. praw Świadczeniobiorców
NFZ

Nadal bez ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Dlaczego?