Kierowcę z problemami zdrowotnymi prawo jazdy kosztuje więcej

Lekarz medycyny pracy może zlecić kierowcy dodatkowe badania u innych specjalistów, np. kardiologa czy diabetologa. Z powodu długich kolejek do specjalistów kierowcy często decydują się na prywatne wizyty.


Jak informuje Gazeta Wrocławska, zgodnie z aktualnymi przepisami, kierowca dostanie nowy dokument prawa jazdy maksymalnie na 15 lat. Osoby z problemami zdrowotnymi muszą jednak odnawiać ważność dokumentu znacznie częściej dostarczając odpowiednie zaświadczenia lekarskie.

Specjalista medycyny pracy wyjaśnia, że chodzi o pewność, iż kierowca nadal może kierować pojazdem. Lekarz może wydać orzeczenie po wykonaniu badania we własnym gabinecie, ale w szczególnych przypadkach kieruje na dodatkowe badania np. do okulisty, kardiologa, ortopedy itp. Następnie lekarz decyduje, czy wydać orzeczenie, na jaki okres uprawnienia mogą być wydane, z jakimi ograniczeniami oraz na jakie kategorie prawa jazdy.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl


autor/ źródło: Gazeta Wrocławska


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
W Polsce nie ma rozwiązań dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi. Brakuje innowacyjnych leków


Średnia długość życia kobiet z zaawansowanym rakiem piersi wynosi od 2 do 4 lat. To nowotwór nieuleczalny, ale odpowiednia terapia może…NFZ: zarządzenie ws. kontroli recept na refundowane…

Wójcik-Klikiewicz odwołana z powodu "braku dostępu…

Będzie multimedialna platforma edukacyjna dla pacjentów…

Gdańsk: samorząd lekarski o błędach w karach nakładanych…

Czy pielęgniarki z DPS-ów też dostaną podwyżki?

Sok z grejpfruta może zabić!

Dolegliwości związane z przewlekłą niewydolnością…

OZZL: rezydenci zachowają dotychczasową pensje

GIS: informacja dla lekarzy POZ i służb medycznych…