Kędzierzyn-Koźle: szpital włącza w swoje struktury oddział kardiologiczny PAKS

SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu dopisuje do swoich oddziałów kardiologię. Publiczna placówka i sąsiadująca z nią klinika kardiologii interwencyjnej należąca do PAKS zacieśniają współpracę.Jak wyjaśnia dyrektor szpitala Marek Staszewski, placówki połączone są korytarzem i już obecnie korzystają ze swojej pomocy. Obie lecznice wspólnie złożyły już wniosek do NFZ na usługi kardiologiczne - informuje info.radiopark.fm

Dla kliniki istotne jest wejście do sieci szpitali i kontraktowanie ryczałtem, a nie startowanie w konkursach, a dla szpitala - rozszerzenie działalności.

To jedno z pierwszych takich rozwiązań w regionie. Od 1 października mają wejść w życie zmiany dotyczące referencyjności w służbie zdrowia. Wówczas realizatorem kontraktu na kardiologię interwencyjną w ramach NFZ będzie SPZOZ, który zleci te usługi Polsko-Amerykańskim Klinikom Serca.

Więcej: info.radiopark.fm


autor/ źródło: Radio Par


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych nie zerwie rozmów z Ministerstwem Zdrowia


Nie zerwiemy rozmów z MZ, ponieważ sytuacja pielęgniarek, jeśli chodzi o wynagrodzenia, jest tragiczna - poinformowała PAP Grażyna Rogala-Pawelczyk,…Beata Małecka – Libera nowym ministrem zdrowia?

Decyzją GIF Phenazolinum zostaje wycofane z obrotu

OZZL domaga się uregulowania kwestii dyżurów rezydentów

Zwolnienia pod kontrolą ZUS. Podsumowanie kontroli.

Minister o zdarzeniu w Starachowicach: nie było błędu…

Konstanty Radziwiłł przyznaje: kompetencje lekarzy…

Trybunał Konstytucyjny odmówił zajęcia się paragonami…

Skąd pieniądze na dodatkową diagnostykę w POZ?

Ministerstwo Zdrowia swoje, NFZ swoje, czyli jak wydłużyć…