Kardiolodzy i geriatrzy zbadają telemedycznie. Pilotażowy program NFZ

NFZ ruszy z pilotażowym programem telemedycznym. Zdalnie obsługiwali nas będą kardiolodzy i geriatrzy.W czasie wizyty u lekarza rodzinnego wyniki badań kardiologicznych na bieżąco będą konsultowane ze specjalistą od chorób serca. Ale nie będzie go w gabinecie - konsultacja odbędzie się za pomocą łączenia wideo. A w jej efekcie kardiolog będzie mógł zalecić dalsze badania lub leczenie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

To nie science fiction - tak wkrótce będą wyglądały wizyty w części gabinetów w Polsce - wskazuje "DGP", wyjaśniając, że jeszcze we wrześniu ma ruszyć pilotaż programu. Pierwszeństwo na razie będą mieli mieszkańcy wsi w 5 województwach - mazowieckim, podlaskim, lubelskim, śląskim i opolskim. A za telemedycynę zapłaci NFZ.

Jak przekonuje Ministerstwo Zdrowia na wprowadzeniu telekonsultacji pacjenci mają skorzystać realnie: nie będą szukać specjalisty, czekać w kolejce, płacić za dojazd. Dlatego właśnie - jak tłumaczy szef MZ Marian Zembala - w pierwszej kolejności telemedycyna zagości wśród mieszkańców wsi. By wyrównać ich szanse w dostępie do leczenia specjalistycznego.


autor/ źródło: PAP


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowoRedakcja

Czy aptekarz ma obowiązek weryfikacji, komu sprzedaje lek na fakturze?

Przypadki miały miejsce w aptekach w ostatnich dniach w różnych miejscowościach województwa podlaskiego. Osobą dokonującą zakupu jest mieszkaniec/mieszkańcy jednego z województw w zachodniej Polsce. Jak ustalono nabywca podaje na fakturze…
OIA Białystok/ rynekaptek.p
Farmacja

Senacka komisja zdrowia: bez poprawek do noweli o…

Sejmowa Komisja Zdrowia za odrzuceniem poprawek PiS…

Czego pacjenci oczekują od lekarzy i pielęgniarek?

Arłukowicz: płaćmy za efekty leczenia

Najnowsza metoda usunięcia zaćmy może wyleczyć…

Co ma robić lekarz krytykowany w internecie

Pielęgniarki i położne nie spieszą się do wypisywania…

GIS: rozpoczął kampanię skierowaną m.in. do kobiet…