Kandydat na ministra zdrowia: Nowy rząd to absolutne otwarcie personalne

- Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej stwarza PO pewien kłopot, bowiem musimy szukać nowych rozwiązań personalnych i pokazać Polakom, że i bez Tuska możemy normalnie funkcjonować – powiedział w Polskim Radiu polityk PO.– Ewa Kopacz zna doskonale Platformę – jest w niej od początku. Myślę, że da radę ułożyć sobie gabinet,  klub parlamentarny i prezydium Sejmu tak, że nikt nie będzie miał poczucia jakiegoś rozbijania Platformy – powiedział w audycji „Bez pudru”  wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. – W Platformie jest 40 tys. ludzi i nie wszyscy za sobą przepadają, ale wszyscy ze sobą współpracują – powiedział odnośnie do konfliktu Arłukowicza z Kopacz. – Oczywiście to będzie decyzją Ewy Kopacz, czy Arłukowicz pozostanie na tym stanowisku – dodał – każdy minister, który otrzymuje powołanie, ma świadomość, że zostanie odwołany.

Podkreślił, że Ewa Kopacz dobierze tak współpracowników, żeby dobrze przejść ten rok dla Polski i że tworzenie rządu to inne zasady niż to, czy kogoś lubimy czy nie.

Przypomnijmy: Kto znajdzie się w rządzie Ewy Kopacz? Karuzela nazwisk ruszyła. Ewa Kopacz powoła nową radę ministrów, czy znajdzie się w niej Bartosz Arłukowicz?

Przed posiedzeniem Sejmu dziennikarze zapytali jeszcze marszałek Sejmu, czy w rządzie widzi Bartosza Arłukowicza? Kopacz odpowiedziała wymijająco:

- Moim współpracownicy o powołaniu dowiedzą się ode mnie, a nie przez media. To ja poinformuję ich o swoich zamierzeniach – powiedziała przyszła premier Ewa Kopacz.

Dymisja obecnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest bardzo prawdopodobna. Wśród jego potencjalnych zastępców wymienia się Sławomira Neumanna i Beatę Małecką-Liberę.

Jednak Ewa Kopacz powiedziała, że o personaliach będzie mówiła dopiero, kiedy będzie miała do tego kompetencje.

– Ona doskonale zna resort zdrowia. Jeśli zostawi Arłukowicza, to po to, by się nad nim pastwić, a potem z hukiem wyrzuci wiosną, kiedy okaże się, że jego pakiet kolejkowy to pomyłka – mówi w „Rzeczpospolitej” współpracownik Kopacz. Jeżeli Arłukowicz straci stanowisko, to najpewniej będzie kandydował na prezydenta Szczecina.


autor/ źródło: Polskie Radio/Medexpress


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
Szansa na leczenie przyczynowe wrodzonej łamliwości kości


Wrodzona łamliwość kości (osteogenesis imperfecta – OI) należy do chorób rzadkich uwarunkowanych genetycznie. Zdarza się raz na 15-30…Redakcja

NRL prosi premiera o spotkanie

”Po roku problemy polskich pacjentów oraz lekarzy i lekarzy dentystów nie uległy zmianie, a Pan Premier niestety nadal nie wyraził woli spotkania z samorządem lekarzy i lekarzy dentystów. Obawiamy się, że sytuację pacjentów i lekarzy,…
NIL
Artykuł
Redakcja

GIF wycofuje lek dla niemowląt. Powód?

Chodzi o lek dla niemowląt o nazwie Hidrasec 10 mg. Jest to granulat do sporządzania zawiesiny doustnej. Taka decyzja zapadła po tym, jak w wynikach próbek leków było za mało substancji czynnej Racekadotryl w saszetce. GIF nadał sprawie rygor natychmiastowej…
GIF
Farmacja

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych nie zerwie…

W polskich aptekach może zabraknąć leków – alarmują…

Szpitale nie chcą podawać kosztów procedur. Nowa…

Odmowa szczepień oznacza ryzyko powrotu chorób zakaźnych.…

Palenie papierosów, otyłość i nadciśnienie podwyższają…

Redakcja

Konferencja Naukowa Kardiologia Prewencyjna 2015

Podczas tegorocznej Konferencji "Kardiologia Prewencyjna" poruszone zostaną zagadnienia związane z najnowszymi doniesieniami w dziedzinie kardiologii prewencyjnej. Zostaną także zaprezentowane wyniki dużych polskich projektów badawczych.…
Infonfz/Mat. prasowe
Konferencje

PiS za legalizacją leczniczej marihuany jeśli badania…