Kandydat na ministra zdrowia: Nowy rząd to absolutne otwarcie personalne

- Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej stwarza PO pewien kłopot, bowiem musimy szukać nowych rozwiązań personalnych i pokazać Polakom, że i bez Tuska możemy normalnie funkcjonować – powiedział w Polskim Radiu polityk PO.– Ewa Kopacz zna doskonale Platformę – jest w niej od początku. Myślę, że da radę ułożyć sobie gabinet,  klub parlamentarny i prezydium Sejmu tak, że nikt nie będzie miał poczucia jakiegoś rozbijania Platformy – powiedział w audycji „Bez pudru”  wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. – W Platformie jest 40 tys. ludzi i nie wszyscy za sobą przepadają, ale wszyscy ze sobą współpracują – powiedział odnośnie do konfliktu Arłukowicza z Kopacz. – Oczywiście to będzie decyzją Ewy Kopacz, czy Arłukowicz pozostanie na tym stanowisku – dodał – każdy minister, który otrzymuje powołanie, ma świadomość, że zostanie odwołany.

Podkreślił, że Ewa Kopacz dobierze tak współpracowników, żeby dobrze przejść ten rok dla Polski i że tworzenie rządu to inne zasady niż to, czy kogoś lubimy czy nie.

Przypomnijmy: Kto znajdzie się w rządzie Ewy Kopacz? Karuzela nazwisk ruszyła. Ewa Kopacz powoła nową radę ministrów, czy znajdzie się w niej Bartosz Arłukowicz?

Przed posiedzeniem Sejmu dziennikarze zapytali jeszcze marszałek Sejmu, czy w rządzie widzi Bartosza Arłukowicza? Kopacz odpowiedziała wymijająco:

- Moim współpracownicy o powołaniu dowiedzą się ode mnie, a nie przez media. To ja poinformuję ich o swoich zamierzeniach – powiedziała przyszła premier Ewa Kopacz.

Dymisja obecnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest bardzo prawdopodobna. Wśród jego potencjalnych zastępców wymienia się Sławomira Neumanna i Beatę Małecką-Liberę.

Jednak Ewa Kopacz powiedziała, że o personaliach będzie mówiła dopiero, kiedy będzie miała do tego kompetencje.

– Ona doskonale zna resort zdrowia. Jeśli zostawi Arłukowicza, to po to, by się nad nim pastwić, a potem z hukiem wyrzuci wiosną, kiedy okaże się, że jego pakiet kolejkowy to pomyłka – mówi w „Rzeczpospolitej” współpracownik Kopacz. Jeżeli Arłukowicz straci stanowisko, to najpewniej będzie kandydował na prezydenta Szczecina.


autor/ źródło: Polskie Radio/Medexpress


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
MZ ws. pilotażu systemu informatycznego rezydentur


MZ poinformowało w piątek, że w dniu 4 sierpnia br. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się szkolenie z obsługi realizowanego przez…Redakcja

SLD chce odwołania prof. Chazana ze stanowiska

Lewica dołącza też wniosek o kontrolę szpitala ginekologiczno-położniczego im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego na Mokotowie. Chce odwołania ze stanowiska jego dyrektora prof. Bogdana Chazana, który jest jednym z 3 tys. sygnatariuszy deklaracji…
Gazeta Wyborcza
Prasa

Stanowisko NRL: MZ odpowiada za chaos przy wprowadzaniu…

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o zawodach…

Projekt nowelizacji wykazów leków refundowanych

Dostęp do dokumentacji medycznej nie dla konsultanta…

Prezes NRL pisze do CSIOZ w sprawie e-recept

Chorzy na białaczkę nie chcą być leczeni generykami

Czy powstanie szczepionka na wirusa RSV?

ZIP: zdecydowanie więcej pomyłek niż wyłudzeń