Kandydat na ministra zdrowia: Nowy rząd to absolutne otwarcie personalne

- Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej stwarza PO pewien kłopot, bowiem musimy szukać nowych rozwiązań personalnych i pokazać Polakom, że i bez Tuska możemy normalnie funkcjonować – powiedział w Polskim Radiu polityk PO.– Ewa Kopacz zna doskonale Platformę – jest w niej od początku. Myślę, że da radę ułożyć sobie gabinet,  klub parlamentarny i prezydium Sejmu tak, że nikt nie będzie miał poczucia jakiegoś rozbijania Platformy – powiedział w audycji „Bez pudru”  wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. – W Platformie jest 40 tys. ludzi i nie wszyscy za sobą przepadają, ale wszyscy ze sobą współpracują – powiedział odnośnie do konfliktu Arłukowicza z Kopacz. – Oczywiście to będzie decyzją Ewy Kopacz, czy Arłukowicz pozostanie na tym stanowisku – dodał – każdy minister, który otrzymuje powołanie, ma świadomość, że zostanie odwołany.

Podkreślił, że Ewa Kopacz dobierze tak współpracowników, żeby dobrze przejść ten rok dla Polski i że tworzenie rządu to inne zasady niż to, czy kogoś lubimy czy nie.

Przypomnijmy: Kto znajdzie się w rządzie Ewy Kopacz? Karuzela nazwisk ruszyła. Ewa Kopacz powoła nową radę ministrów, czy znajdzie się w niej Bartosz Arłukowicz?

Przed posiedzeniem Sejmu dziennikarze zapytali jeszcze marszałek Sejmu, czy w rządzie widzi Bartosza Arłukowicza? Kopacz odpowiedziała wymijająco:

- Moim współpracownicy o powołaniu dowiedzą się ode mnie, a nie przez media. To ja poinformuję ich o swoich zamierzeniach – powiedziała przyszła premier Ewa Kopacz.

Dymisja obecnego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza jest bardzo prawdopodobna. Wśród jego potencjalnych zastępców wymienia się Sławomira Neumanna i Beatę Małecką-Liberę.

Jednak Ewa Kopacz powiedziała, że o personaliach będzie mówiła dopiero, kiedy będzie miała do tego kompetencje.

– Ona doskonale zna resort zdrowia. Jeśli zostawi Arłukowicza, to po to, by się nad nim pastwić, a potem z hukiem wyrzuci wiosną, kiedy okaże się, że jego pakiet kolejkowy to pomyłka – mówi w „Rzeczpospolitej” współpracownik Kopacz. Jeżeli Arłukowicz straci stanowisko, to najpewniej będzie kandydował na prezydenta Szczecina.


autor/ źródło: Polskie Radio/Medexpress


Zobacz też

 Przeczytaj dodatkowo
mZdrowie - potrzebne europejskie przepisy chroniące dane osobowe


Rozwój nowych technologii sprawia, że ochrona danych osobowych potrzebuje obecnie odpowiedniego zabezpieczenia. Jest to szczególnie ważne…Jak wygląda przyszłość leczenia pacjentów kardiologicznych…

Zbliżają się wybory. Co kandydaci na prezydenta…

Czy UOKiK odwoła się od wyroku ws. homeopatii?

IMS Health o projekcie majowej listy refundacyjnej

Fundamentalne zmiany w finansowaniu POZ?

Redakcja

Łódź: sąd oddalił skargę w sprawie cięć w szpitalu im. Rydygiera

Decyzja o obniżce pensji dla wszystkich pracowników, w trudnej sytuacji finansowej, w której znalazł się Miejski Szpital im. Rydygiera w Łodzi, jest uzasadniona stwierdził sąd. Uzasadniając oddalenie pozwu wskazano, że w tym przypadku nie można…
Dziennik Łódzki
Prasa

Lekarze FPZ cieszą się z dymisji Arłukowicza

Senat poparł tzw. pakiet kolejkowy; ustawy trafią…

Trzy deklaracje wyboru zamiast jednej, to biurokracja